Created with Sketch.

Країни Балтії розуміють, що НАТО може не допомогти у разі нападу РФ — Times

16 лютого, 06:07
Фото: The Times

Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.

Лінія оборони цих двох балтійських республік включатиме понад тисячу бетонних бункерів, які з'являться наступного року. Такі відомості з місця майбутнього будівництва укріплень оприлюднило британське видання The Times.

Журналісти запитали в естонських і латвійських урядовців, чи зупинять російських агресорів 1000 бункерів, якщо путін таки наважить вдертися до однієї з країн-учасниць НАТО? Чіткої відповіді не отримано, бо прогнози катастрофи — невдячна справа, як показує досвід України.

Намічена лінія майбутньої оборони на випадок «швидкого і глибокого» наступу росії, названий «Балтійським валом», також включатиме протитанкові надовби, мінні загородження і склади для постачання боєприпасами. Одна тільки Естонія заявила, що спорудить не менш як 600 укріплених бункерів.

Окрім того, прем'єр-міністри Кая Каллас, Евіка Сіліня та Інґріда Шимоніте нещодавно підписали декларацію про спільне використання для своєї оборони американських реактивних систем типу HIMARS. Чи означає це, що балтійські держави розраховують лише на себе у потенційному конфлікті проти РФ?

Представники низки країн-членів НАТО за минулі пів року неодноразово заявляли про можливість нападу росії на Альянс у найближчі місяці-роки; точної дати ніхто не знає. З Москви постійно лунають погрози «поквитатися із клятим Заходом», який заважає росіянам впокорити та знелюднити Україну.

На тлі напруження уряди Німеччини, Нідерландів і Польщі теж нещодавно підписали угоду на випадок конфлікту з росією. Кожна з цих країн вирішила скоротити наявні бюрократичні перепони при транскордонному перекиданні військ та озброєнь, не чекаючи на зволікання союзників по НАТО.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що східний фланг Північноатлантичного альянсу вважається добре захищеним від удару ресурсної федерації московії. Значну роль у цій обороні відведено Фінляндії.

Читайте також
Російська агресія проти України завдала шкоди й Естонії
Світ
Ситуація в Україні перебуває під контролем — президент Фінляндії
Війна
Бізнес Польщі хоче і надалі торгувати з Україною
Економіка
Білоруські політемігранти готують заколот
Політика
Президент Естонії Алар Каріс: Україна здатна перемогти
Політика
Грузія вступила у війну на стороні росії?
Опінії