НАТО 2 роки сиділо склавши руки

СВІТ
13 лютого, 14:59
НАТО 2 роки сиділо склавши руки

Східний фланг Північноатлантичного альянсу вважається добре захищеним від удару росії. Значну роль у цій обороні відведено Фінляндії.

Про це у доповіді для Центру аналізу європейської політики зазначає співробітниця Фінського інституту міжнародних відносин Мінна Аландер. За її словами, Балтійсько-Скандинавський регіон підготовлений до можливої війни проти РФ.

Як з'ясувалося, за 2 роки великої війни в Україн Альянс сидів склавши руки, чекаючи, доки труп його потенційного суперника сам пропливе повз берег. Пані Аландер наводить дані про стан оборонного комплексу країн Фіноскандії та Балтії, підкреслює, що «Україна надає Європі час для підготовки до стримування росії».

Скажімо, Сили оборони Фінляндії отримали додаткове фінансування для виробництва боєприпасів і негайно уклали нові контракти навесні 2022 року, невдовзі після вторгнення росії в Україну. Як наслідок, запаси країни наповнюються до такої міри, що виникає потреба у додаткових складських потужностях.

Натомість 3 балтійські республіки підписали кілька спільних угод про закупівлю ключових систем озброєнь, таких як HIMARS і ATACMS. Серед інших ініціатив можна відзначити спільну закупівлю Латвією та Естонією систем протиповітряної оборони IRIS-T та заходи зі зміцнення спільного кордону із росією для підвищення спроможності блокувати та сповільнювати пересування противника.

Крім того, Фінляндія працює над тим, щоби більш ніж подвоїти виробництво артилерійських боєприпасів, що зробить її одним із найбільших виробників у Європі. Данія, Фінляндія, Норвеґія та Швеція нещодавно підписали угоду у рамках NORDEFCO про спільне збільшення виробництва боєприпасів, що має на меті посилити безпеку постачань у регіоні та забезпечити довгострокову підтримку Україні.

Латвія відновила призов до армії з січня 2024 року, Литва зробила це у 2015 році, а в Естонії призов існує із 1990-х років. Усі три балтійські країни перебувають на шляху досягнення цілі витрат на оборону в розмірі 3% від ВВП, що на 50% перевищує вимоги НАТО.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Захід не здатен воювати проти РФ у разі поразки України. Відтак об'єднана Європа має рішуче зміцнити оборону, а також швидко відновити стійкість суспільства, допомагаючи ЗСУ.

Читайте також:
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
вчора, 10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39
Війна
Проблема нового російського наступу на Харків у відсутності у Кремля півмільйона штиків. «Гарматне м'ясо» звісно є, бракує зброї та техніки.
11 квітня, 08:20
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36
Війна
Рейтинг мільярдерів від Forbes показав, що 37 з 55 підсанкційних путінських олігархів торік наростили статки.
09 квітня, 10:15