Країни Балтії закликають членів НАТО повернути призов до армії

СВІТ
25 березня, 11:19
Країни Балтії закликають членів НАТО повернути призов до армії

Європа повинна прагнути щонайменше зрівнятися зі США за витратами на оборону.

Президенти країн Балтії закликали інші європейські країни зробити більше для підготовки до можливого збройного протистояння з московією, розглядаючи всі можливі варіанти — від призову на військову службу і спеціального податку на оборону до різкого збільшення військових витрат.

Едгар Рінкевич, президент Латвії, заявив в інтерв'ю Financial Times, що європейським країнам необхідно повернутися до рівня витрат «часів холодної війни» і обговорити повернення обов'язкової військової служби для збільшення чисельності особового складу збройних сил.

«Необхідно серйозно обговорити питання про військову повинність», — сказав Рінкевич.

Він визнав, що воєначальники воліють мати повністю професійні війська, і обов'язкова служба може виявитися непопулярною. Однак збройні сили по всій Європі натрапляють на труднощі під час набору, і призов допоможе створити більш боєздатні резервні сили для стримування московії.

«Ніхто не хоче воювати... Але проблема в тому, що ніхто не хоче, щоб до нього вдиралися. І ніхто не хоче, щоб тут було, як в Україні», — додав президент Латвії.

Алар Каріс, його естонський колега, сказав, що варто розглянути можливість введення спеціального податку для фінансування військових закупівель, а Європа повинна прагнути щонайменше зрівнятися зі США за витратами на оборону, що передбачає більш ніж дворазове збільшення нинішнього рівня.

Каріс зазначив, що на частку США припадає 68% усіх оборонних витрат у рамках НАТО. Минулого року вони витратили 860 мільярдів доларів проти 404 мільярдів доларів від європейських членів альянсу та Канади.

«Ми повинні щось зробити. Принаймні, нехай це буде 50 на 50 [між Європою і США]. Це було б краще для нас», — вважає президент Естонії.  

Латвія відновила військовий призов ще минулого року, а Литва і Швеція також зробили це нещодавно. Естонія, Фінляндія і Норвегія не припиняють запроваджувати обов'язкову військову службу з часів холодної війни, а Данія минулого місяця запропонувала поширити її на жінок нарівні з чоловіками.

Читайте також:
Опінії
Біда в тому, що в нас дуже багато «поганих українців», які погано керують країною, армією, оборонною промисловістю та економікою загалом
18:33
Опінії
Усі брешуть, так влаштована система, і в цьому потоці брехні немає сенсу шукати правду. А там де немає правди, немає правильних рішень.
27 травня, 11:42
Політика
Будувати буде ТОВ «Вельт Капітал», яке ловили на завищенні цін удвічі
27 травня, 11:00
Війна
Кордони України були позбавлені необхідного захисту у вигляді встановлення сигналізаційних комплексів «Щит».
24 травня, 10:47
Політика
Контроль росіянами Pin-UP - це підстава для скасування ліцензії, але КРАІЛ та Іван Рудий вперто цього не помічали.
23 травня, 18:12
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
22 травня, 10:36