Країни Балтії заявили, що рф глушить сигнали GPS у Балтійському морі — FT

СВІТ
29 квітня, 18:37
Країни Балтії заявили, що рф глушить сигнали GPS у Балтійському морі — FT

Латвія, Литва та Естонія звинуватили московію в глушінні сигналів GPS у Балтійському морі.

Про це пише видання Financial Times з посиланням на заяви міністрів закордонних справ країн Балтії.

«Якщо хтось вимкне вам фари, поки ви їдете вночі, це стає небезпечним. Ситуація в Балтійському регіоні поблизу російських кордонів тепер стає занадто небезпечною, щоб її ігнорувати», — сказав у розмові з виданням міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Як розповів глава МЗС Естонії Маргус Цахкна, країни Балтії вважають глушіння GPS-сигналів «гібридною атакою рф», яка становить небезпеку для їхніх громадян. Вони обов'язково обговорять це з союзниками, додав він.

«Такі дії є гібридною атакою і становлять загрозу для нашого народу і безпеки, і ми не будемо їх терпіти», — наголосив Цахкна.

Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже додала, що країни Балтії «серйозно ставляться до інцидентів» із GPS і «контактують із колегами з інших держав» із цього питання.

За оцінками експертів, за останні місяці від глушіння GPS постраждали десятки тисяч цивільних рейсів. Зокрема, 25 і 26 квітня два літаки авіакомпанії Finnair, що прямували з Гельсінкі в Тарту, були змушені повернутися в аеропорт вильоту через перешкоди в GPS.

Глушіння, яке впливає на всіх користувачів GPS в регіоні, також перешкоджає сигналам, що використовуються суднами в Балтійському морі, що призвело до попереджень з боку шведського флоту про безпеку судноплавства.

Глушіння GPS легко здійснити за допомогою відносно дешевого обладнання.

Як пише видання, жодна країна не визнала своєї відповідальності за перешкоджання сигналам у Балтії, але офіційні особи в регіоні заявили, що немає сумнівів у тому, що росія стоїть за глушінням як з її материкової частини, так і з її ексклаву Калінінграда, розташованого між Польщею і Литвою на узбережжі Балтійського моря.

Високопоставлений чиновник сказав, що одна з версій полягає в тому, що росія намагається захистити Калінінград від потенційних атак українських безпілотників.

Кремль не відповів на прохання Financial Times про коментар.

Читайте також:
Світ
Там бояться «спровокувати повномасштабний конфлікт».
15 червня, 16:04
Політика
За десятиліття теплих стосунків Москви й Гельсинкі кремлівські олігархи скупили безліч ділянок. Нині влада Фінляндії хоче змінити ситуацію.
12 червня, 19:23
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12
Політика
Зростання впливу Кремля в Угорщині становить небезпеку не тільки для її сусідів, серед яких воююча Україна, але й для всієї Європи. Це факт.
24 травня, 19:23
Політика
Заступництво на позір ліберальної демократії з боку США і ЄС — просто красиве гасло. Ми опинилися у статусі Чехо-Словаччини 1938 року.
23 травня, 20:35
Політика
Ворог десантував у західних країнах чимало своїх агентів, диверсантів і шпигунів. На превеликий жаль, є серед них і громадяни України.
07 травня, 07:09