Країни НАТО розглядають можливість надати Україні винищувачі – Bloomberg

ВІЙНА
29.11.2022, 18:13
F-16 Fighters
F-16 Fighters
Фото: Ілюстративне фото

Літаки МіГ-29 і F-16 допомогли б ЗСУ давати відсіч рашистам

У НАТО розглядають передачу Україні радянських літаків класу МіГ-29 та більш сучасних винищувачів F-16.

Про це пише адмірал ВМС США у відставці Джеймс Ставрідіс в колонці для Bloomberg.

За його словами, лідери в країнах НАТО повернулися до розгляду можливості надання Україні винищувачів.

Лідери країн НАТО переглядають ідею, від якої відмовилися в перші дні війни щодо надання Україні літаків. Як повідомив Ставрідіс, наразі обговорюється надання Збройним Силам України або винищувачів МіГ-29 радянських часів, або навіть надлишків американських F-16 – простих в освоєнні багатоцільових винищувачів.

У матеріалі Bloomberg йдеться про те, що Україна, зрештою, може посилитися таким потужним комплексом, як Patriot, а також винищувачами, від ідеї передачі яких у НАТО "відмовилися у перші дні війни".

Передусім йдеться про повернення до плану передачі ПС ЗСУ польських МіГ-29 – нагадаємо, що ідея передати Україні ці винищувачі обговорювалася Польщею та США ще у березні, за декілька тижнів після повномасштабного вторгнення рф.

F-16
F-16

Втім, раніше Defense Express розповідав, що Україна не має розраховувати на F-16 раніше 2025 і аналізував, які є альтернативи чи інші варіанти посилення ПС ЗСУ.

Автор колонки наголошує, що без допомоги НАТО повітряна боротьба триватиме на користь росії.

«З сухопутною війною на користь України та жорстокою повітряною війною на користь росії найкращим варіантом для Заходу буде значно збільшити допомогу Україні з боку повітряної війни у конфлікті», – зазначив Джеймс Ставрідіс.

На його думку, передача Україні більше інструментів для закриття власного неба може стати ключем до того, щоб змусити росіян остаточно почати переговори.

Від початку повномасштабного вторгнення Україна просила союзників надати сучасні літаки, щоб власноруч захиститися від ракетних ударів росії. Україна досі не отримувала літаків, адже партнери бояться спровокувати росію.

Читайте також:
Світ
Сполучені Штати "не збираються нічого прибирати зі столу"
27 січня, 10:05
Світ
Lockheed Martin готовий збільшити виробництво F-16 на тлі війни в Україні
26 січня, 15:25
Світ
Кабінет міністрів Нідерландів розгляне можливість постачання Україні винищувачів F-16, якщо про це попросить український уряд
20 січня, 12:01
Світ
Турецький бойовий літак (MMU/TF-X) здійснить свій перший політ наприкінці 2023 року, тобто на два роки раніше запланованої дати
09 січня, 14:37
Війна
Усі місії літака обмежувалися польотами над територією росії та запуском ракет великої дальності
09 січня, 10:45
Війна
"Військові блогери поставили під сумнів дії влади та були обурені реакцією на інформацію про вибухи в глибокому тилу"
27.12.2022, 16:10