Кремль відкинув пропозицію «різдвяного перемир’я»
«Хочемо миру, а не перемир’я».
У москві відкинули пропозицію припинити ведення бойових дій протягом Різдва.
Про це сказав речник президента рф Дмитро Пєсков, цитує «Интерфакс».
«Ми хочемо миру. Ми не хочемо перемир’я, щоб дати перепочинок Україні та підготуватися до продовження війни. Зараз ідеться про те, чи виходимо ми на, як каже президент [США Дональд] Трамп, угоду чи не виходимо… Якщо в українців починає домінувати бажання підмінити вихід на угоду миттєвими нежиттєздатними рішеннями, то ми навряд чи готові в цьому брати участь», — сказав пєсков.
Раніше Зеленський підтримав ідею німецького канцлера Фрідріха Мерца про перемир’я на Різдво.
Він розповів, що, що ідею про різдвяне перемир’я обговорювали під час перемовин з американською стороною і США підтримали такий намір.
Мерц казав, що партнери звертатимуться до російського уряду, щоб принаймні на час Різдва припинити бойові дії.
«Протягом останніх тижнів і місяців ця війна в основному знищує цивільне населення, садки, школи. Це терор цивільного населення в Україні. І, можливо, російський уряд має залишки людяності й, може, дасть людям спокій на декілька днів хоча б протягом Різдва», — сказав Мерц.
Нагадаємо, це не перший рік порушується питання можливого символічного перемир’я під час Різдва. У 2023 році предстоятель російської православної церкви патріарх кирило закликав до «різдвяного перемир’я» уночі з 6 на 7 січня, хоча в Україні почали святкувати Різдво 25 грудня.