Кремлівські спецслужби взялися за ботоферми ПВК «Вагнер»

Опінії
11.08.2022, 18:00
Кремлівські спецслужби взялися за ботоферми ПВК «Вагнер»
Фото: Останній Бастіон

За останній тиждень ФСБ розпочало у РФ чистку серед адміністрації ряду медіа і Telegram-каналів. Заарештували й відправили у СІЗО 5 адмінів.

Політолог

Специфіка ситуації полягає в тому, що мова зовсім не йде про проукраїнські, опозиційні чи хоч трохи ліберальні джерела інформації. Заарештовані – співробітники абсолютно лояльного до війни медіахолдингу "Патріот", який належить Євгєнію Прігожину.

Так, тому самому Прігожину, чиє дітище відоме як "вагнерівці", фактичному засновнику і керівнику приватної військової компанії "Вагнер", яка, щоправда, не була ніякою ПВК у реальності ніколи. По суті, це досить показовий зразок ГРУшного аутсорсингу, а потрапляння до лав вагнерівців завжди було кратно легшим ніж власне у кістяк спецчастин ГРУ, своєю мірою це був експеримент Прігожина.

В умовах війни Прігожин неабияк виріс і виросли його структури. "Вагнерівці", хоч і не того рівня підготовки що старі кадри та перші склади, розрослися до обсягів які дозволяють звести у майбутньому їх у бригаду.

Частина ж ПВК досі перебуває у Центральній Африці, сівши на місцеві потоки – вмирати на Донбас відправляють натомість здебільшого молодих і свіжозавербованих вагнерівців, поки кістяк сидить у ЦАР. По суті, ФСБ заарештували відчутну частину прігожинської медійки, яка давала йому можливість брати участь у внутрішньополітичному житті РФ, підігравати пристрасті.

Ряд прігожинських медіа свого часу досить жорстко пройшовся по бажанню урядовців з РФ укладати мирний договір з Україною в березні-квітні 2022 року, обзиваючи Владіміра Мєдінского і досить прямо підтримуючи лінію Рамзана Кадирова у тому випадку. Мовляв, ніякі перемовини нам не треба, «мы – русские – дойдём до Ла-Манша», лише не заважайте, криси тилові!

Ця лінія "розколу"всередині пропутінських медіа на росії особливо цікава. Спільний знаменник зрозумілий: всі "за" РФ, а "укростан" – помри; але суперечка актуалізується щойно доходить мова до реальних методів (різати по шматочках, втягуючи у перемовини чи намагатися йти фронтом у лоб усіма силами включно із мобілізацією.

Прігожин на цій війні "піднявся" неабияк, кратно більше ніж раніше почав мати вплив і значення. На додаток: свого часу саме Прігожин у взаємодії з таким же ГРУшно-провоєнним медіа "Readovka" зміг розвести Алєксєя Навального на штраф у 29 мільйонів рублів, що призвело до закриття Фонду боротьби з корупцією і запустило маховик для посадки "Льоши-небутерброда".

Те, що ФСБешники прийшли за військовими пропагандистами в РФ, направду кажучи не дуже добрий для нас знак. Зачистка провоєнних пропагандистів часто маркує підготовку переходу до зміни політики держави та перехід до компромісів Москви із Заходом.

Яким би неприємним для РФ не було припинення війни перемир'ям ініційованим російською стороною, у підсумку це залишає для Кремля простір до інших дій: гібридних, економічних і інших інструментів агресії, які повноцінно росіяни зможуть застосовувати вже після зняття санкцій. Україні вочевидь ніякі перемир'я, які зараз просуває російська сторона невигідні від слова зовсім.

На тепер наступальний потенціал росіян практично повністю сточився, а ми, як-то кажуть "ще не починали".

Голоси з високих кабінетів у РФ про потребу виходити на перемир'я мене лякають значно більше за заклики кадировців різати нам горло. Бо ця війна або буде завершена реальною і відчутною перемогою, або перейде поколінням у спадок, і ми не знаємо чи матимуть наступні покоління більш сприятливі ніж ми умови аби її виграти.

У цьому сенсі найбільш кровожерливі негідники з ПВК "Вагнер" нам набагато вигідніші, простіші та зрозуміліші аніж системні ліберали російської влади в стилі Набіулінної-Грефа-Кудріна. Останні не дуже підтримують ідею війни, працюють на якусь умовну економічну ефективність і навіть точкові зближення із Заходом, однак у підсумку війна все одно відбувається.

Нам вигідні люди які в георгіївських спортивних костюмах, із двоголовими орлами на всю спину будуть вимагати в РФ жорсткого імпортозаміщення, радикальних кроків у бік Заходу, жорсткої конфронтації РФ із навіть тією ж Німеччиною і відмову постачати туди газ. Адже всі ці заходи не діють на укріплення міцності РФ зсередини: лише на уявний образ самодостатньої держави ззовні.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Щось дивне сьогодні відбувалося з сайтом російського "росреєстру"
28.06.2022, 20:46
Війна
Хакери масово розсилають українським медіа електронні листи зі шкідливим файлом
11.06.2022, 10:25
Світ
RuTube, ймовірно, зник назавжди
11.05.2022, 15:37
Війна
Клієнтами цього банку були деякі московитські олігархи
20.04.2022, 11:55
Опінії
Затримка дала США можливість вивчити пристрій і врятувати корисний вантаж
12:37
Опінії
Часи міняються, і клоуни міняються разом з ними
12:15