Кримінальні справи щодо недекларування чиновниками доходів треба закрити, - НАЗК

ПОЛІТИКА
18 травня, 12:35
Олександр Новіков
Олександр Новіков

Олександр Новіков, голова НАЗК, пропонує не звертати уваги на корупційні дії чиновників, мотивуючи тим, що путін нападе

Агентство із запобігання корупції поставило «на стоп» перевірку способу життя та декларацій чиновників, а голова НАЗК Новіков вважає, що кримінальні справи щодо недекларування треба закрити.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з початку війни припинило займатися своїм основним завданням - перевіркою декларацій чиновників, депутатів та суддів та виявленням випадків декларування недостовірної інформації. Також для чиновників поки що прибрали необхідність подавати декларації.

Варто згадати про скандал 2020 року, коли Конституційний Суд України опинився під загрозою розпуску за те, що визнав неконституційними деякі положення закону про декларування. Тоді голова НАЗК Олександр Новіков активно висловлювався за те, щоб покарати суддів КСУ за їхнє рішення та називав життєво важливим відновлення відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Однак тепер, за словами голови НАЗК Олександра Новікова, все змінилося. Нижче наводимо його цитату з інтерв'ю Ліга.net.

«Зараз ви переважно шукаєте активи, а що з тими справами про недостовірне декларування, які були до початку війни?

Олександр Новіков: За окремими розглядами до нас надходять запити від ДБР.

Нацполіція та НАБУ фактично у цих справах не працюють, бо під час воєнного стану вони займаються важливішими питаннями. Поліція – питаннями колаборантів, мародерів; НАБУ, як відомо, допомагає Збройним Силам в ідентифікації та перехопленні російських сил та шпигунів зокрема.

Моя позиція така: основна частина кримінальних справ, зареєстрованих через декларування… я, можливо, взагалі ініціював би перед Верховною Радою закон, щоб такі провадження були закриті, щоб розвантажити правоохоронну систему для розслідування злочинів проти нацбезпеки, військових злочинів. З погляду суспільного інтересу ці справи важливіші [ніж декларування]».

Чим зараз зайнято НАЗК?

За словами його голови Олександра Новікова, на цей час – розшуком активів. Однак поки що це лише пошук активів за повідомленнями, які надходять до НАЗК, про яхти, вілл та інше майно російських бізнесменів за кордоном. Про конфіскацію мови поки що немає.

Наведені Новіковим абсурдні докази, як підстави  для закриття кримінальних справ, вказують на те, що, вочевидь, голова НАЗК мав на увазі ті кримінальні справи, які він або вже продав, або збирається, разом з корупціонером Ситником, продати.

Своєю чергою Останній Бастіон пропонує розігнати взагалі НАЗК, НАБУ, АРМА, та інші некорисні для Української держави структури, в яких знайшли прихисток шахраї, корупціонери, колаборанти, та інші.

Читайте також:
Кримінал
Підполковник вимагав від підлеглого солдата "щомісячну винагороду" у сумі 50 тис. грн за нестворення перешкод у службі
18:18
Політика
Може, в урядовому кварталі путін щось у воду підмішав?
12:35
Кримінал
Чому в Укроборонпромі закривають очі на повернення корупційних схем?
19 червня, 10:25
Світ
"Україна має кращу антикорупційну інфраструктуру, ніж багато членів ЄС", – В. Зеленський
15 червня, 16:45
Економіка
АТ «Укрпошта» без використання системи відкритих торгів підписала договір із підрядником на перевезення пошти.
13 червня, 15:55
Війна
Нафтогаз звільнив радника Юрія Вітренка Олега Діденка. Останній потрапив до скандалу через покупку автомобіля Bentley
11 червня, 16:50