Курди — «розмінна монета» у дипломатичній грі США і Туреччини

СВІТ
14 червня, 08:12
Курди — «розмінна монета» у дипломатичній грі США і Туреччини
Фото: Kurdistan24

Американсько-турецькі відносини мають цілий список проблемних точок, одним із яких є так зване "курдське питання".

Про це в інтерв'ю азербайджанському виданню "Зеркало" заявив виконавчий директор вітчизняного Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

За його словами, предметом гострих дискусій між Вашинґтоном і Анкарою, безсумнівно, залишається американська підтримка курдських загонів народної самооборони "YPG" на території Сирії та Іраку.

«Визначальним моментом взаємодії стала оборона курдами міста Кобані у вересні 2014 року, яка збіглася з початком воєнної операції США проти терористичної орґанізації "Ісламська держава" ("ІДІЛ" — прим. ред.). Рішення про підтримку загонів "YPG", американцями приймалося виходячи з нагальної потреби мати під рукою збройні підрозділи, здатні вести успішні бойові операції безпосередньо на землі, "у полі". Інших підрозділів, здатних виконувати такі завдання, у районі розгортання бойової операції коаліційних сил практично не було. Підтримуючи та навчаючи бійців "YPG", американці, між тим, враховували й інтереси Туреччини, відмовляючи, наприклад, постачати курдам зенітно-ракетні установки», — зазначив Ігор Семиволос.

Він також додав, що між курдами, які контролюють північний схід Сирії, та американцями, присутніми у цьому реґіоні, відбувається активна співпраця, сперта на спільний інтерес у сфері безпеки.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що терористи африканської гілки бандформування "ІДІЛ" відновили масове викрадення дітей на території Мозамбіку.

Читайте також:
Близькосхідна країна Ліван переживає одну з найважчих у своїй історії соціально-економічних криз.
24 липня, 16:45
Етнічне азербайджанське населення Ісламської Республіки Іран підтримало тисячі мітинґарів з інших реґіонів.
22 липня, 10:23
Президент Туреччини знаходиться з кількаденним робочим візитом на території самопроголошеної Турецької Республіки Північного Кіпру.
21 липня, 11:43
На Міжнародний аеропорт міста Ербіль в іракському Курдистані скоєно терористичну атаку; під вогнем опинилися американські війська.
07 липня, 10:36
У кількох іранських містах включно з Тегераном вже другу добу не вщухають протести, викликані так званими "віяловими відімкненнями".
06 липня, 08:12
Військово-повітряні сили Ізраїлю здійснили бомбардування промислового об'єкта з виробництва зброї для руху "ХАМАС".
02 липня, 12:16