Курди — «розмінна монета» у дипломатичній грі США і Туреччини

СВІТ
14.06.2021, 08:12
Курди — «розмінна монета» у дипломатичній грі США і Туреччини
Фото: Kurdistan24

Американсько-турецькі відносини мають цілий список проблемних точок, одним із яких є так зване "курдське питання".

Про це в інтерв'ю азербайджанському виданню "Зеркало" заявив виконавчий директор вітчизняного Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

За його словами, предметом гострих дискусій між Вашинґтоном і Анкарою, безсумнівно, залишається американська підтримка курдських загонів народної самооборони "YPG" на території Сирії та Іраку.

«Визначальним моментом взаємодії стала оборона курдами міста Кобані у вересні 2014 року, яка збіглася з початком воєнної операції США проти терористичної орґанізації "Ісламська держава" ("ІДІЛ" — прим. ред.). Рішення про підтримку загонів "YPG", американцями приймалося виходячи з нагальної потреби мати під рукою збройні підрозділи, здатні вести успішні бойові операції безпосередньо на землі, "у полі". Інших підрозділів, здатних виконувати такі завдання, у районі розгортання бойової операції коаліційних сил практично не було. Підтримуючи та навчаючи бійців "YPG", американці, між тим, враховували й інтереси Туреччини, відмовляючи, наприклад, постачати курдам зенітно-ракетні установки», — зазначив Ігор Семиволос.

Він також додав, що між курдами, які контролюють північний схід Сирії, та американцями, присутніми у цьому реґіоні, відбувається активна співпраця, сперта на спільний інтерес у сфері безпеки.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що терористи африканської гілки бандформування "ІДІЛ" відновили масове викрадення дітей на території Мозамбіку.

Читайте також:
Анкара не збирається терпіти терористичну загрозу, а тому вимагає від Москви та Вашинґтона виконати свої зобов'язання щодо Сирії.
12 січня, 08:26
10-річний воєнний конфлікт на території Ємену вкрай негативно позначився на природному ландшафті та екології цілого регіону.
04 січня, 07:59
Лідер палестинського народу Магмуд Аббас провів робочу зустріч із заступником державного секретаря США Єелом Лембертом.
22.12.2021, 14:00
Законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.
30.11.2021, 14:25
Вихідці з Юдиного коліна продовжують утискати права і свободи непокірних палестинців, зокрема й сфері релігії.
29.11.2021, 09:44
Турецький вертоліт в останній момент ухилився від ПТУРу
22.11.2021, 16:19