Курди — «розмінна монета» у дипломатичній грі США і Туреччини
Американсько-турецькі відносини мають цілий список проблемних точок, одним із яких є так зване "курдське питання".
Про це в інтерв'ю азербайджанському виданню "Зеркало" заявив виконавчий директор вітчизняного Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
За його словами, предметом гострих дискусій між Вашинґтоном і Анкарою, безсумнівно, залишається американська підтримка курдських загонів народної самооборони "YPG" на території Сирії та Іраку.
«Визначальним моментом взаємодії стала оборона курдами міста Кобані у вересні 2014 року, яка збіглася з початком воєнної операції США проти терористичної орґанізації "Ісламська держава" ("ІДІЛ" — прим. ред.). Рішення про підтримку загонів "YPG", американцями приймалося виходячи з нагальної потреби мати під рукою збройні підрозділи, здатні вести успішні бойові операції безпосередньо на землі, "у полі". Інших підрозділів, здатних виконувати такі завдання, у районі розгортання бойової операції коаліційних сил практично не було. Підтримуючи та навчаючи бійців "YPG", американці, між тим, враховували й інтереси Туреччини, відмовляючи, наприклад, постачати курдам зенітно-ракетні установки», — зазначив Ігор Семиволос.
Він також додав, що між курдами, які контролюють північний схід Сирії, та американцями, присутніми у цьому реґіоні, відбувається активна співпраця, сперта на спільний інтерес у сфері безпеки.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що терористи африканської гілки бандформування "ІДІЛ" відновили масове викрадення дітей на території Мозамбіку.