Курт Волкер наголосив, що Україні треба негайно надати ATACMS, винищувачі F-16 та штурмовики A-10

ВІЙНА
15.06.2023, 15:45
Курт Волкер наголосив, що Україні  треба негайно надати ATACMS, винищувачі F-16 та штурмовики A-10

Експосол висловив думку, що ЗСУ наразі бережуть сили та вивчають, як реагують росіяни на атаки на різних напрямках.

США та інші партнери забезпечили Україну достатніми засобами для успішного контрнаступу, однак для прискорення перемоги ЗСУ потребують розширених можливостей, у тому числі далекобійних ракет та сучасних літаків.

Про це експосол США при НАТО, колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер сказав в інтерв’ю Укрінформу.

"Вони (ЗСУ. - Ред.) отримали достатньо для того, щоби мати можливість успішно провести контрнаступ. Це стосується артилерії, високоточних боєприпасів, бронетехніки, зокрема бойових машин, танків тощо. Протиповітряна оборона є надзвичайно важливою", - зауважив дипломат.

Однак, на його думку, це не означає, що Сполучені Штати зробили все, що могли. Зокрема, Волкер вважає, що необхідно надати Україні далекобійні ракети ATACMS, касетні боєприпаси, а також винищувачі F-16 та штурмовики A-10.

"Прикро, що ми утримувалися від передачі Україні (деяких видів озброєнь. - Ред.) через те відчуття, що ми не хотіли б провокувати Росію, не хотіли б, знаєте, спричинити ядерної ескалації", - зазначив Волкер.

Коментуючи контрнаступальні дії українських сил, він зазначив, що все відбувається "дуже обережно й на нинішньому етапі достатньо добре".

Експосол висловив думку, що ЗСУ бережуть сили та вивчають, як реагують росіяни на атаки на різних напрямках.

За даними Reuters Україна задіяла у контрнаступі лише 3 з 12 бригад.

"Після тижня запеклих боїв справжні випробування контрнаступу Києва ще попереду, оскільки українські війська перебувають на певній відстані від головної лінії оборони Росії, а основна частина сил, підготовлених для наступу, все ще перебуває в режимі очікування", - йдеться в матеріалі.

Польський військовий аналітик Конрад Музика, який уважно стежить за ходом бойових дій, сказав, що лише 3 з 12 бригад, підготовлених для контрнаступу, були помічені в боях на південному сході.

Reuters пише, що для проведення контрнаступу Україна створила 12 бронетанкових бригад. 9 з них були підготовлені і оснащені Заходом. Бригада зазвичай налічує щонайменше 3500-4000 військовослужбовців. Україна також заявила, що Міністерство внутрішніх справ підготувало 8 штурмових бригад з 40 000 військових.

За даними аналітиків, основні сили ЗСУ зосереджені поблизу міста Оріхів у Запорізькій області та Великої Новосілки в Донецькій області, що приблизно за 80 км на схід.

"Це може свідчити, що українські генерали поклали око на Токмак, окуповане місто в Запорізькій області, розташоване приблизно за 25 км від лінії фронту. Ще за 50 км розташоване місто Мелітополь. Обидва населені пункти добре укріплені. Поблизу Великої Новосілки Україна звільнила групу з чотирьох сіл", - пише видання.

Музика зазначив, що спочатку контрнаступ просувався "добре", але через п’ять-шість днів цієї основної фази, прогрес, схоже, зупинився. Проте чому це сталося, він не знає.

"Контрнаступ ускладнюється нестачею авіації України. Київ місяцями лобіював на Заході постачання винищувачів F-16", але поки ще не отримав їх, пише Reuters.

Також Музика заявив, що Україна, ймовірно, втратила до 15% Bradley та кілька відсотків Leopard 2, проте не виключає, що деякі з них ЗСУ забрали та відправили на ремонт.

Військовий аналітик Джек Уотлінг наголосив, що поки що занадто рано говорити про успіх або провал наступу: "Ми повинні утримуватися від передчасних заяв про успіх чи невдачу".


Винищувачі МіГ-29, надані Україні в цьому році Словаччиною та Польщею, протягом червня "стали на крило" у складі Повітряних Сил ЗС України.

Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

"Протягом червня "поставлені на крило" винищувачі МіГ-29, отримані в рамках міжнародної технічної допомоги від Польщі та Словаччини", – сказав він.

Бригадний генерал Олексій Громов подякував нашим партнерам за підтримку й допомогу та висловив сподівання, що вже найближчим часом в українському небі з’являться легендарні винищувачі F-16.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Фронт, у цілому, тримається, хоча ворог просувається у деяких секторах Донеччини. Ключове питання — доукомплектації бойових бригад...
26 квітня, 07:19
Опінії
Здається на росію повертається дежавю кінця вісімдесятих та початку дев’яностих
25 квітня, 11:35
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57
Політика
Мало іноземців знають росію так добре, як досвідчений український розвідник Олександр Литвиненко. Замолоду він навчався у Москві.
17 квітня, 13:34
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
16 квітня, 07:01