Квантовий всесвіт починається з вуглецю

Розмір атома вуглецю становить близько 10^-11 м, з ядром у центрі та електронами. Він є одним із перших хімічних елементів, відомих людям.
Публічну лекцію з основ фізики для всіх охочих оприлюднили науковці, об'єднані у команду «Tangerine Dream», передає медіаагенція «Останній Бастіон». Вони у доступному форматі розповіли, як влаштовано квантовий вимір і до чого тут вуглець:
- Атомне ядро. Ядро становить близько 1 фемтометра (10^-15 м), містить більшу частину маси атома.
- Кваркове і глюонне поле. Кварки взаємодіють усередині протонів/нейтронів із відривом близько 10^-18 м, утримуваних глюонами.
- Квантові флуктуації. У масштабах 10^-20 м тимчасові частинки виникають з вакууму через енергетичні флуктуації.
- Гравітаційне метричне поле (теорія). На відстані 10^-30 м кривизна простору-часу від маси та енергії формує відстані, причому ефекти можна спостерігати протягом світлових років.
На знімках нижже — деталізований план квантових вакуумних флуктуацій, де «вільний простір» — це все, що завгодно, але не порожнеча. У квантовому світі навіть вона заповнена крихітними, непередбачуваними флуктуаціями енергії.
Вони створюють віртуальні частки, які з'являються і зникають в одну мить. Ці квантові флуктуації є основою широкого спектра явищ, включаючи ефект Казимира і навіть енергію, що стоїть за розширенням Всесвіту.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як у Фінляндії науковці розробили водостійкий матеріал. Інноваційна розробка відштовхує від себе будь-які рідини; станом на тепер винахід тестують у лабораторних умовах.

