Лабораторно підтвердили перший випадок коронавірусу на Полтавщині – подробиці зараження

ПОЛТАВА
28 березня, 11:10
Лабораторно підтвердили перший випадок коронавірусу на Полтавщині – подробиці зараження

Сьогодні лабораторно підтвердили перший випадок коронавірусу в Кременчуці на Полтавщині. Його виявили в 69-річної жінки.

Протягом трьох днів пацієнка із запаленням легень перебуває у інфекційному боксі лікарні «Кременчуцька». Вона має температуру. Поки що необхідність кисневої терапії відсутня.

«Контактувала з дочкою, яка повернулася з Польщі. У доньки ж негативний експрес-тест, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. – Зараз встановлюються люди, з ким мала контакт жінка, щоб усім забезпечити самоізоляцію. Нині в області 2 підозри: Полтава й Кременчук. Сім підозр знято. Друзі, повторював і буду повторювати: усі, в кого є змога, залишайтеся вдома, не ризикуйте своїм здоров'ям і здоров'ям своїх близьких».

«Зараз розгортаємо напрацьований на цей випадок план дій. Узгоджуємо з губернатором алгоритми співпраці», – оголосив Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради.

Нагадаємо, кілька днів тому Олег Синєгубов розповідав про план дій у разі виявлення в області першого випадку COVID-19.  Полтаву закриють для вільного пересування, рух громадського транспорту скасують.

«У випадку виявлення першого захворювання на коронавірус, ми будемо запроваджувати надзвичайну ситуацію. Якщо хвороба поширюватиметься, будемо ставити питання щодо запровадження надзвичайного стану. Можливе прийняття рішення щодо повної зупинки громадського транспорту. Ми готові до того, щоб повністю закрити міста і села, де буде виявлено коронавірус», – заявив під час брифінгу в ОДА Олег Синєгубов.

За даними МОЗ, станом на 10:00 28 березня в Україні 311 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина). За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

У світі захворіли: 590 тис 299 людей. Це плюс 58 тис 489 нових інфікувань. Одужали 132 тис 447 осіб. Ще хворіють 430 тис 905 людей, у критичному стані 22 тис 087. Померли станом на сьогодні 26 тис 947 людей по всьому світу.

вибір редакції
Читайте також:
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Діти міста Перечин, які залишилися без піклування батьків, заразилися коронавірусом через порушення санітарних норм.
11 травня, 12:25
Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Львівській(65), Чернівецькій(49), Закарпатській областях (44) та в місті Києві (46).
08 травня, 16:38
Хочете пообідати не вдома, але дошкуляє пандемія? — Не біда, скоро звичні заклади громадського харчування замінять скляні кабінки на двох.
07 травня, 09:40
Нерозважливий крок фінляндських урядовців щодо надання прихистку майже 200 нелегалам тлі пандемії коронавірусу вже дається в знаки.
06 травня, 12:10
Влада провалила підготовку до епідемії.
29 квітня, 14:05