Сьогодні навколо Полтави встановлять блокпости

ПОЛТАВА
26 березня, 09:35
Сьогодні навколо Полтави встановлять блокпости

26 березня навколо Полтави розгорнуть блокпости. На пунктах пропусків машини дезинфікуватимуть, людям вимірюватимуть температуру.

Нагадаємо, вчора в Україні запровадили надзвичайну ситуацію і продовжили карантин до 24 квітня. Через це карантинні заходи в країні посилились.

Всі спортмайданчики та дитмайданчики Полтави закрили. Поліцейські почнуть штрафувати за прогулянки дітей на майданчиках.

«Поліція отримала право штрафувати батьків, які нехтують карантином і виводять дітей на спортивні і дитячі майданчики. Починаємо дезінфекційні роботи в місті, житловому фонді. Починаємо розгортати блок-пости на в'їздах та виїздах із міста», – про це у відеозверненні до полтавців сказав секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Сьогодні в Полтаві головам ОСББ роздадуть засоби дезинфекції для обробки під'їздів.

У режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту.

«Кабмін постановив належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів, залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби, при цьому усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію», – повідомляє ДСНС України в Полтавській області.

Станом 25 березня, на Полтавщині 1286 людей перебували на самоізоляції після повернення з-за кордону. Щодня їх чисельність зростає.

«Отримавши інформацію від прикордонників, поліцейські телефоном спілкуються з контактними особами або ж відвідують їх за місцем мешкання та інформують, що громадяни мали контакт із хворими на коронавірус. Під час розмови роз’яснюють необхідність дотримання умов самоізоляції та стежити за власним самопочуттям», – зазначив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Сьогодні навколо Полтави встановлять блокпости_1

Списки осіб, які контактували з інфікованими, передаються головним державним санітарним лікарям у регіонах.

«Людина може навіть не здогадуватися, що контактувала з інфікованими. Так наражає на небезпеку себе та близьких. Тому встановлюють коло контактних із хворими на коронавірус. Поліцейські отримали інформацію та обдзвонили 200 осіб, які летіли разом із двома хворими на коронавірус», – заявив Ігор Клименко.

Кількість інфікованих в Україні щодня зростає. За минулу добу додалось 32 нові випадки. Станом на 22:00 25 березня, в Україні є 145 випадків захворювання на коронавірус. З них 5 – летальні. Один чоловік одужав.

«Багато людей нехтують карантином. Через це постійно зростає кількість інфікованих. Ми намагаємося  максимально інформувати населення про епідеміологічний стан у державі: двічі на день – о 10:00 та 22:00 – подаємо офіційну статистику захворювань на коронавірус», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко

«Дослідити ланцюжок контакту інфікованих дуже важливо. Як приклад, хворий на коронавірус священник із Тернополя контактував приблизно із 500 громадянами. Уже відомо, що інфікований чоловік, котрий 25 березня помер на Тернопільщині, також контактував із цим священником. Аби створити впорядковану єдину систему, Центр громадського здоров’я нині тестує мобільний застосунок, завдяки якому з’явиться можливість оперативно вносити інформацію про хворого і встановлене коло контактних з ним осіб. Далі ця інформація одразу надходитиме у МОЗ для опрацювання», – зазначив заступник міністра МВС Антон Геращенко.

Читайте також:
Таке рішення прийнято через коронавірус.
14 липня, 14:35
Володимир Зеленський вже пройшов тестування, його результати негативні.
12 червня, 14:37
Уряд поступово знімає обмеження, введені у зв'язку з пандемією коронавірусу.
29 травня, 16:54
З 1 червня розпочинається черговий етап послаблення карантину.
26 травня, 16:01
Сьогодні біля будівлі Кабміну проходила акція протесту батьків, які вимагали від уряду відкрити дитячі садочки.
20 травня, 14:36
Поточна санітарно-епідеміологічна ситуація дозволяє відновити нормальну підприємницьку та громадську діяльність на території міста.
09 травня, 11:19