Латвія відмовилась від вищої освіти з російською мовою викладання

ПОЛТАВА
21.09.2019, 07:52
Латвія відмовилась від вищої освіти з російською мовою викладання

У вищих навчальних закладах Латвійської Республіки більше не буде дисциплін, які викладаються російською мовою. Відповідний закон було нещодавно прийнято латвійським Сеймом, повідомляє видання «Delfi».

Відповідно до норм ухваленого документа, з осені поточного року вищим навчальним закладам більше не дозволяється приймати студентів для навчання за російськомовними програмами. Водночас наявні програми з російською мовою викладання мають бути повністю закриті до кінця 2022 року.

Як заявили латвійські законотворці, їхня ініціатива покликана прирівняти вищу освіту та мову її викладання в країні до норм, які діють в Євросоюзі. Зазначається, що в офіційних документах країн-учасниць ЄС російська мова відсутня.

Ухвалений закон передбачає перехідний період: так, студенти, які зараз навчаються російською, зможуть завершити навчання, передбачене міністерською програмою; однак цьогорічні абітурієнти вже не мають змоги вчитися російською мовою. Крім того, документом планується збільшити рівень здобуття вищої освіти латвійською мовою викладання до 80% (раніше цей показник сягав лише 50%).

Читайте також:
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
вчора, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
вчора, 08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
вчора, 06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
20 лютого, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
20 лютого, 17:14