Легендарному оперному співаку та добровольцю Василю Сліпаку сьогодні мало б виповнитися 46 років

20.12.2020, 11:02
Легендарному оперному співаку та добровольцю Василю Сліпаку сьогодні мало б виповнитися 46 років
Фото: То є Львів

20 грудня в Києві вшанують пам'ять всесвітньо відомого оперного співака, який загинув на Донбасі у 2016 році.

Легендарного опера співака згадують сьогодні в Україні та у світі. Добрим словом, віршами, акціями пам'яті на його честь.

Так, 20 грудня – День народження видатного оперного співака та бійця ДУК "Правий сектор" Василя Сліпака. В неділю о 16-00 в Арт-сквері Василя Сліпака запаліть лампадку на пам'ять героя-добровольця.

Про це раніше повідомлялося на сторінці Правого сектору у Фейсбук.

“Біль утрати пече. Сльози, квіти, овації.Не прозріли ми ще, не дозріли до Нації...Глянь, Василю, з небес, озвись громовицями, Не забудемо Тебе! Честь – за тебе помститися!!”, – написала у себе на сторінці Наталія Крісман.

“Розумієш, є люди інтересів і люди принципів. Між ними – прірва. Перші ніколи не зрозуміють других і навпаки”, – згадує почуті нею слова від Василя користувач Марія Неборачок.

Користувач Ірина Кравченко згадуючи  про Міфа написала про генетичне відчуття справедливості й своєї країни, землі властивої українцям, чому прикладом є постать Сліпака.

Є люди інтересів і люди принципів. Між ними – прірва. Перші ніколи не зрозуміють других і навпаки

 А на сторінці Diaspora.ua пишуть:

Він жив у Парижі майже двадцять років, виступав на сценах багатьох славетних театрів світу із сольними концертами, виконавши понад сотню різних партій. Та найулюбленішою була партія Мефістофеля в опері «Фауст». Звідси його позивний «Міф», з яким він воював на Донбасі.

Від початку Євромайдану В.Сліпак координував у Франції громадські акції, зокрема 10 червня 2016 року організував Міжнародний марш «Stop Putin War in Ukraine!», в якому взяли участь мешканці близько 30-ти країн світу.

Уперше Василь Сліпак поїхав на війну у травні 2015 р. і пробув там місяць, взявши участь у боях у Пісках біля Донецького аеропорту та Авдіївці  у складі 7-го окремого батальйону ДУК ПС, доки його не поранили.

Міф не планував повністю віддаватися війні, але для нього важливо було знаходитися там, де він потрібен –на сцені і на війні. "Як чоловік, можу бути на війні, а як артист – можу робити максимальну промоцію України у Франції", – говорив він.

Інтерв'ю з Василем Сліпаком у Парижі

Вдруге Василь Сліпак потрапив на фронт у вересні 2015 року – у с.Водяне під Маріуполем. І втретє – у червні  2016 року. Планував пробути на фронті пів року, проте вже через 11 днів, 29 червня 2016 р., загинув. Похований Герой на Личаківському цвинтарі на полі почесних поховань № 76.

Василь Сліпак став першим в історії України добровольцем, якого посмертно нагороджено Золотою Зіркою Героя. Також він – кавалер ордена. «За мужність» І ступеню та Герой України.
 
В Україні у 2018 р. зняли документальний фільм "Міф" (режисери – Леонід Кантер та Іван Ясній).

А вчора, напередодні 46-го дня народження Василя Сліпака у Києві презентували ще один присвячений йому документальний фільм "Арія, перервана кулею"

Читайте також:
У провінції Болу побудували сотні будинків, схожих по дизайну на діснеївські замки, але у проєкту виникли фінансові труднощі.
19 січня, 19:47
З 2014 року вона живе в заповіднику Румунії. Але й досі не може оговтатися від пережитого.
18 січня, 16:18
Грем Шема вже тричі літав на літаку «Cessna 172» як стажист.
14 січня, 11:08
У Кирилівці на Утлюцькому лимані помітили зграю лебедів з молодим виводком.
11 січня, 15:18
Водій облаштував у своєму мікроавтобусі «Різдвяну резиденцію добра на колесах».
09 січня, 15:32
Зараз взуття можна купити за 500 доларів.
06 січня, 18:48