Леонід Данилович Кучма святкує день народження

ПОЛІТИКА
09 серпня, 13:05
Леонід Кучма
Леонід Кучма
Фото: Liga.net

Другий президент України (1994-2005) Леонід Кучма в неділю, 9 серпня, відзначає 82-й день народження.

Останній Бастіон приєднується до численних привітань, які сьогодні будуть надходити імениннику з усіх куточків України, і з багатьох країн світу — від нинішніх і колишніх глав держав, українських та іноземних дипломатів, політиків, культурних та мистецьких діячів.

Л.Кучма народився 9 серпня 1938 року в с. Чайкине Чернігівської області. У 1992-1993 роках — прем'єр-міністр України. Президент України в 1994-2005 роках.

3 червня 2019 року Президент Зеленський повідомив, що Кучма знову буде представляти Україну в ТКГ в Мінську. Того ж місяця Кучма заявив, що РНБО може переглянути торговельні обмеження щодо ОРДЛО. Пізніше він уточнив, що це може відбутися тільки після повернення українських активів в українське правове поле. 28 липня 2020 Кучма припинив роботу в ТКГ.

Останні роки президентства Леоніда Даниловича були не дуже вдалими та відзначилися гучним скандалом. 28 листопада 2000 року керівник Соціалістичної партії України Олександр Мороз заявив на засіданні парламенту, що має аудіозаписи, які вказують на причетність вищого керівництва України до вбивства Георгія Гонгадзе. Ці записи зробив співробітник служби охорони президента Леоніда Кучми, майор Микола Мельниченко. Кучма відкинув звинувачення на свою адресу.

15 жовтня 2002 року суддя Апеляційного суду Києва Юрій Василенко виніс постанову про порушення кримінальної справи стосовно Президента України Леоніда Кучми. Справа була порушена за заявою опозиційних народних депутатів за ознаками злочинів, передбачених десятьма статтями кримінального кодексу України, в тому числі й за замовлення вбивства Георгія Гонгадзе.

Верховний Суд України скасував дану посатнову суду.

21 березня 2011 року Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження проти Леоніда Кучми в рамках справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. У грудні 2011-го року суд визнав незаконним і скасував постанову ГПУ про відкриття кримінального провадження проти Кучми.

Справа про вбивство Георгія Гонгадзе досі не розслідувана. Покарання отримали лише виконавці злочину, котрі під час суду над ними, прямо вказували на замовників, проте почуті вони не були. 

Прояв народної любові
Прояв народної любові

Обіцянки щодо розслідування справи та встановлення замовника вбивства (про якого і так всім відомо), давали за президентства Ющенка, Януковича, Порошенка.

Враховуючи корумпованість та непрофесіоналізм нинішньої "ЗеВлади" та правоохоронних органів, схоже, що Леонід Данилович уникне покарання за вчинені злочини та справедливість у справі про вбивство Георгія Гонгадзе встановлено не буде.

Читайте також:
Ні? - Тоді Зе-команда з цим допоможе
17 вересня, 11:50
29 років в Україні депутати займаються дерибаном. Їх треба усувати від влади, а замість них ставити українських патріотів.
16 вересня, 19:35
Тільки за офіційними даними до Білорусі перекинуто близько 300 військових і 70 одиниць бойової та спеціальної техніки.
14 вересня, 20:31
Голова керівної партії Польщі Качинський заявив, що представники руху атакують, і цьому необхідно протистояти.
14 вересня, 15:55
Президент Болгарії підтримав протестувальників, які заблокували центр Софії.
10 вересня, 16:01
У Грузії вже відповіли, що «прямо на кордоні на нього чекає процедура затримання і в'язниця».
27 серпня, 16:16