«Леопарди» тепер вагома складова танкового парку ЗСУ

09.09.2023, 20:31
«Леопарди» тепер вагома складова танкового парку ЗСУ
Фото: Facebook

Питання тільки у тому, а скільки існуватимуть у боях ненавчені екіпажі на неремонтованих танках? Відповідь, певно, побачимо у некрологах.

Дуже промовиста новина, від якої далекі від війни обивателі чомусь весело посміхаються. Наведу характерний уривок для розуміння ситуації:

«Данія взяла у трьох музеях танки "Leopard 1A5", аби швидше розпочати навчання українських військових. Танки із музеїв виявились у кращому стані, ніж ті 100 одиниць, що залишилися на складах».

Що ж це значить насправді? Маємо дві наступні версії:

  1. Ми отримаємо чергову сотню зношених танків, і щоби довести їх до боєздатного стану у сучасній війні, прийдеться витратити чимало часу, засобів та ресурсів.
  2. Навчання українських танків на "Леопарди" не відбувається на постійній основі, а є "уривчастим", у залежності від ситуації.

Враховуючи, що "Леопарди" тепер будуть вагомою складовою нашого танкового парку, то вишкіл екіпажів на них має бути системним. Чого, на жаль, немає.

Тут згадалася історія, почута від бійців, ще з часів червневого контрнаступу. Тоді в одній із нових бригад укомплектованих "Леопардами", їхні екіпажі отримали лише 4 дні навчання.

Прикметно, що їхніми інструкторами були українці, які до того прийшли прискорений курс за кордоном. Наслідком стали важкі втрати нашого війська у техніці.

Автор : Роман Пономаренко
Читайте також:
Війна
До нового пакету допомоги ввійшли ракети для Himars, снаряди до артилерії 155 мм і 105 мм калібру та протитанкова зброя
25 травня, 07:25
Війна
Оновлене озброєння вже застосували проти окупантів на Кінбурнській косі.
22 травня, 11:25
Новини
Будь-якої системи озброєнь замало, щоби змінити хід війни. Особливо, коли мова заходить про російсько-український конфлікт.
05 травня, 17:30
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.
22 квітня, 14:54
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21