Лідер Ірану вперше озвучив кількість жертв унаслідок протестів

СВІТ
17 січня, 18:05
Лідер Ірану вперше озвучив кількість жертв унаслідок протестів

Він звинуватив у їхніх смертях США.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї назвав президента США Дональда Трампа «злочинцем» і звинуватив іранських протестувальників у загибелі тисяч людей.

Про це він сказав під час промови, яку транслювало іранське телебачення, цитує Associated Press.

Хаменеї визнав, що внаслідок протестів загинуло «кілька тисяч» людей — це стало першим свідченням від іранського лідера про масштаби жертв. Він назвав протестувальників «піхотними солдатами» США й сказав, що вони зруйнували мечеті та освітні центри: «Завдаючи шкоди людям, вони вбили кілька тисяч із них».

Також лідер Ірану розкритикував президента США Дональда Трампа за заохочення до продовження протестів. На його думку, США прагнуть володіти економічними й політичними ресурсами Ірану.

«Ми справді вважаємо президента США злочинцем через жертви й збитки, через звинувачення проти іранської нації», — сказав він.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Війна
Похорони загиблих військових в Ірані перетворилися на радикальний антизахідний мітинг.
15:24
Війна
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї міг загинути внаслідок ізраїльського авіаудару по його резиденції в Тегерані.
28 лютого, 21:43
Опінії
Міфічний «кронпринц» Ірану: ким є і ким не є Реза Паглаві.
20 січня, 20:03
Опінії
Чому розмови про «всенародне повстання» в Ірані не відповідають дійсності.
12 січня, 21:42
Новини
Країна працює над розробкою хімічної та біологічної зброї.
30.12.2025, 09:24
Світ
Олімпійські атлети закликають скасувати вирок.
11.11.2025, 15:03