Лідер республіканців вважає головною метою США — побороти рф, Китай та Іран

23.10.2023, 14:25
Лідер республіканців вважає головною метою США — побороти рф, Китай та Іран
Фото: Google

Мітч МакКоннел наголосив — якщо не приструнити вісь зла сьогодні, то завтра вона почне атакувати НАТО.

Про це керівник меншості у Сенаті США МакКонел сказав в інтерв'ю Fox News. Зі слів багаторічного лідера республіканців у верхній палаті Конґресу , який на пальцях розтлумачив, що боротьба проти КНР, рф та Ірану через фінансування їх противників — це інвестиції у національну безпеку США.

Він підкреслив, що американці не мають права на ізоляціонізм, а повинні розглядати нинішні військові конфлікти, зокрема війну росії проти України, як світову проблему.

«Ми повинні реагувати на умови, які фактично існують і становлять загрозу для США. Іранці також є загрозою для нас. Отже, це надзвичайна ситуація. Це надзвичайна ситуація, що ми зіткнулися та маємо справу з цією віссю зла — Китаєм, росією, Іраном, тому що це безпосередня загроза для США», — зазначив МакКоннелл.

Окремо Мітч відбив аргумент антиукраїнського сенатора-республіканця Ренда Пола, що США за президентства Джозефа Байдена брали значні позики у КНР «лише для того, аби надіслати допомогу Україні». Керівник меншості у Сенаті зазначив, що боротьба проти рф та Ірану є реакцією на загрозу для США. А ситуація, яка склалася, є надзвичайною, тому вимагає значних витрат.

«Питання в тому, чи лідируватимуть американці й надалі? Я думаю, адміністрація Байдена надіслала неправильний сигнал, і вони мали катастрофічний вихід з Афґаністану. Я думаю, що це було все одно, що дати путіну зелене світло для вторгнення в Україну. І ми бачимо, що Іран — головний спонсор тероризму», — висловився МакКоннелл.

Насамкінець республіканець додав, що у разі, якщо росіяни не зазнають поразки в Україні, то вісь зла піде далі й на вимогу КНР ударять по НАТО. «І думка про те, що наші азійські союзники чомусь байдужі до України, абсолютно хибна», — висновує Мітч МакКоннелл.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
22 млн американців можуть втратити інтернет перед виборами.
03 січня, 09:29
Світ
Дональд Трамп випереджає Байдена серед іспаномовних та молодих виборців
02 січня, 10:35
Світ
Гантеру Байдену може загрожувати максимум 17 років ув'язнення, якщо його визнають винним.
08.12.2023, 09:27
Політика
У намаганні схилити на свій бік конґресменів-республіканців Білий дім робить крок уперед і два назад. Але Україні від цього не стає легше.
06.11.2023, 18:41
Політика
У Конгресі США відсутня двопартійна одностайність фінансової підтримки державного утворення Ізраїль. Мільярди доларів зависли у повітрі.
31.10.2023, 18:31