Лідери G7 та НАТО посилять тиск на росію

23 червня, 10:35
Лідери G7 та НАТО посилять тиск на росію

Президент США Джо Байден візьме участь у самітах «Великої сімки» та Північноатлантичного альянсу

Лідери країн «Великої сімки» і альянсу НАТО наступного тижня зберуться разом, щоб виробити нові способи посилення тиску на росію у зв'язку з війною в Україні, що триває, підкресливши при цьому своє занепокоєння з приводу Китаю, заявили в середу високопоставлені представники адміністрації США, повідомляє Reuters.

Президент Джо Байден у суботу вилетить з Вашингтона, щоб зустрітися з лідерами країн G7 на півдні Німеччини, а потім вирушить до Мадриду на саміт, на якому НАТО погодить нові зобов'язання щодо розміщення збройних сил, а Вашингтон оголосить про кроки щодо зміцнення європейської безпеки.

За словами офіційних осіб, включення лідерів Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії до роботи саміту НАТО було спрямоване на те, щоб показати, що війна в Україні не відвернула увагу західних країн від Китаю.

Очікується, що лідери G7 також розглянуть економічні дії Китаю, який останніми роками поводиться ще агресивніше, сказав один зі співробітників адміністрації.

«Війна росії проти України активізувала наші партнерські відносини у всьому світі, — сказав друге джерело. - Це також показує, що Україна не змушує нас відводити погляд від Китаю. Насправді якраз навпаки».

Нова стратегічна концепція, яку мають схвалити лідери НАТО, буде спрямована на усунення загроз, які виникають як від росії, так і від Китаю, сказав представник Білого дому.

Джо Байден проведе двосторонню зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, чия країна цього року головує у G7, а також зустрінеться у Мадриді з президентом Іспанії Педро Санчесом та королем Іспанії, повідомили офіційні особи.

Джерела не підтвердили плани проведення двосторонньої зустрічі між Байденом і президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом, який блокує плани Фінляндії та Швеції щодо вступу до НАТО, але один зі співрозмовників сказав, що Вашингтон упевнений, що побоювання Туреччини будуть враховані та консенсус може бути досягнутий.

Читайте також:
Світ
Президент США на цьому тижні оголосить про продовження присутності в Польщі частини американських сил
вчора, 08:35
Світ
Польща виступила із важливою ініціативою
27 червня, 18:55
Світ
Єнс Столтенберг пообіцяв істотно збільшити обороноздатність країн Балтії
27 червня, 11:44
Світ
Україна зараз більше, аніж будь-коли потребує підтримки та рішучості від країн Великої сімки
26 червня, 15:25
Світ
На саміт вже прибув президент США Джо Байден. Лідери G7 планують посилять тиск на росію
26 червня, 09:35
Світ
Країна прагне більшої кількості військ і хоче підвищити готовність союзних сил у разі загрози
25 червня, 16:47