Лідери G7 та НАТО посилять тиск на росію

23.06.2022, 10:35
Лідери G7 та НАТО посилять тиск на росію

Президент США Джо Байден візьме участь у самітах «Великої сімки» та Північноатлантичного альянсу

Лідери країн «Великої сімки» і альянсу НАТО наступного тижня зберуться разом, щоб виробити нові способи посилення тиску на росію у зв'язку з війною в Україні, що триває, підкресливши при цьому своє занепокоєння з приводу Китаю, заявили в середу високопоставлені представники адміністрації США, повідомляє Reuters.

Президент Джо Байден у суботу вилетить з Вашингтона, щоб зустрітися з лідерами країн G7 на півдні Німеччини, а потім вирушить до Мадриду на саміт, на якому НАТО погодить нові зобов'язання щодо розміщення збройних сил, а Вашингтон оголосить про кроки щодо зміцнення європейської безпеки.

За словами офіційних осіб, включення лідерів Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії до роботи саміту НАТО було спрямоване на те, щоб показати, що війна в Україні не відвернула увагу західних країн від Китаю.

Очікується, що лідери G7 також розглянуть економічні дії Китаю, який останніми роками поводиться ще агресивніше, сказав один зі співробітників адміністрації.

«Війна росії проти України активізувала наші партнерські відносини у всьому світі, — сказав друге джерело. - Це також показує, що Україна не змушує нас відводити погляд від Китаю. Насправді якраз навпаки».

Нова стратегічна концепція, яку мають схвалити лідери НАТО, буде спрямована на усунення загроз, які виникають як від росії, так і від Китаю, сказав представник Білого дому.

Джо Байден проведе двосторонню зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, чия країна цього року головує у G7, а також зустрінеться у Мадриді з президентом Іспанії Педро Санчесом та королем Іспанії, повідомили офіційні особи.

Джерела не підтвердили плани проведення двосторонньої зустрічі між Байденом і президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом, який блокує плани Фінляндії та Швеції щодо вступу до НАТО, але один зі співрозмовників сказав, що Вашингтон упевнений, що побоювання Туреччини будуть враховані та консенсус може бути досягнутий.

Читайте також:
Світ
Токаєв більше не зважає на думку Кремля.
вчора, 10:20
Світ
Пропозиції щодо тимчасового фінансування американського уряду ще має підтримати Сенат.
вчора, 06:50
Новини
Громадським діячам легше достукатися аж до Білого Дому, ніж до ОП на Банковій.
26 вересня, 14:39
Світ
Державницька мудрість полягатиме в швидкій адаптації до реалій.
25 вересня, 12:35
Політика
Якби на Банковій не крали і мали мозги, то з першого дня створили міжпарламентську комісію по контролю над витратами
25 вересня, 09:31
Світ
Допомогу обсягом 300 мільйонів доларів для України включено до проектів законів про бюджетні асигнування.
25 вересня, 06:42