Лікарям дозволили використовувати вакцини БЦЖ

УКРАЇНА
11.11.2014, 14:07
Лікарям дозволили використовувати вакцини БЦЖ

У зв’язку із набуттям чинності змін до Закону України «Про лікарські засоби», лікарям дозволено використання вакцини БЦЖ, термін реєстрації якої закінчився у березні 2014 року.

Повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Відповідне роз’яснення МОЗ України надіслало керівникам регіональних підрозділів з питань охорони здоров'я.

У листі також доручено терміново відновити використання залишків вакцини БЦЖ у відповідних закладах охорони здоров'я для проведення профілактичних щеплень, надавши перевагу дітям першого року життя.

МОЗ України наголосило лікарям максимально ефективно використовувати наявні вакцини за рахунок планування та організації днів щеплення, що дозволить зменшити «коефіцієнт розливу» при застосуванні багатодозових флаконів.

МОЗ України також звертається до батьків, у яких на обліку в закладах охорони здоров’я перебувають діти, завчасно інформувати лікарів про необхідність щеплення, аби планово та ефективно провести вакцинацію.

Нагадаємо, що зв'язку із закінченням 12 березня 2014 року терміну реєстрації вакцини БЦЖ виробництва Російської Федерації, використання всіх серій цього імунобіологічного препарату було тимчасово призупинено.