Ліквідацію прігожина організував патрушев — WSJ

ВІЙНА
22.12.2023, 10:25
Ліквідацію прігожина організував патрушев — WSJ

Повідомляється, що під крило літака, в якому летіли ватажки ПВК «Вагнера», заклали бомбу.

Ліквідація ватажка так званої ПВК «Вагнера» євгєнія прігожина відбулося після двомісячної підготовки й схвалення секретарем Ради національної безпеки московії ніколаєм патрушевим.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на джерела в західних спецслужбах та неназваного колишнього офіцера розвідки рф.

У розслідування йдеться, що патрушев почав попереджати диктатора владіміра путіна про загрозу з боку прігожина і його «занадто великий політичний і військовий вплив» ще влітку 2022 року. Однак той не слухав: саме тоді вагнерівці звітували про «успіхи» на полі бою у повномасштабній війні проти України.

«Всі говорили путіну, що мати паралельну армію — це помилка. Коли він [Пригожин] щодня плює в обличчя військовому керівництву — то у вас проблеми», — сказав WSJ неназваний колишній кремлівський чиновник, який періодично працював і з путіним, і з патрушевим.

За словами ексофіцера розвідки московії, який підтримує зв’язок з наближеними до диктатора і секретаря ради нацбезпеки людьми, ситуація змінилася, коли у жовтні прігожин зателефонував путіну і, вилаявши його, поскаржився на брак припасів. Свідком цього дзвінка був патрушев.

До грудня стало зрозуміло, що він мав рацію щодо своїх застережень, а путін продовжував публічно ігнорувати прігожина й не відповідав на дзвінки.

На початку червня 2023-го Кремль фактично оголосив про плани ліквідувати Вагнера як бойову силу в Україні, наказавши його бойовикам зареєструватися в міністерстві нападу московії.

Як пише WSJ, коли 23 червня Пригожин розпочав свій марш на Москву, стрімко просуваючись територією московії, путін був у своєму маєтку далеко за столицею. Тоді патрушев організував «шквал телефонних дзвінків» і просив офіцерів-симпатиків прігожина «спробувати достукатися» до нього.

П’ять дзвінків із Кремля «залишилися без відповіді», пишуть журналісти. Також, окрім Білорусі, телефонували уряду Казахстану — це була «страховка у разі найгіршого сценарію». Однак президент Касим-Жомарт Токаєв дистанціювався і відмовився. Зрештою «урегулювати» бунт прігожина вдалося за допомогою білоруського диктатора Олександра Лукашенка.

На початку серпня патрушев віддав наказ своєму помічникові розробити план ліквідації прігожина, розповів газеті неназваний колишній російський розвідник. Західні спецслужби стверджують, що путіну його пізніше показали й той не став заперечував.

23 серпня ватажок ПВК «Вагнера» чекав в аеропорту Шереметьєво, поки його літак перевірять та підготують до вильоту. Саме тоді, стверджують співрозмовники WSJ у західних спецслужбах, під крило заклали невелику бомбу.

Читайте також:
Війна
У Москві жінка написала на власного сина донос у поліцію, через те, що він почав вивчати українську мову.
11 квітня, 16:11
Війна
Щоночі в окупованому місті на півдні Запорізької області відчувається їдкий запах. Фасади будинків вкриваються темним нальотом.
07 березня, 20:32
Світ
У Південній Кореї рекордно зросла кількість шукачів притулку з росії
26 лютого, 17:36
Війна
Московити зробили додаткову тактичну групу, яка застосовується для пусків саме балістичних ракет із території росії.
21 лютого, 15:56
Мистецтво
Шедеври світового мистецтва, незаконно привласнені московитами, опиняються за безцінь у приватних колекціях. Українська дипломатія мовчить.
20 лютого, 06:07
Війна
ГУР потопили великий десантний корабель окупантів «Цезар Куніков».
14 лютого, 09:05