ЛИШЕ ТРЕТИНА ЧИНОВНИКІВ ПОДАЛИ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА 2021 РІК, — АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ШТАБ

ПОЛІТИКА
04 серпня, 13:55
ЛИШЕ ТРЕТИНА ЧИНОВНИКІВ ПОДАЛИ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА 2021 РІК, — АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ШТАБ

Станом на 25 липня в реєстрі міститься 312 521 щорічна декларація за 2021 рік

Про це йдеться у відповіді НАЗК на запит “Антикорупційного штабу” .

При цьому декларацій за 2020 рік було подано майже втричі більше — 870 621.

ЛИШЕ ТРЕТИНА ЧИНОВНИКІВ ПОДАЛИ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА 2021 РІК, — АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ШТАБ_1

Таким чином, майже дві третини декларантів скористались можливістю не звітувати про свої статки під час війни.

“Навесні, коли спливав термін подачі декларацій, рішення про відстрочку було виправданим, бо це справді було не на часі. Однак зараз ми бачимо, що державні органи повертаються до роботи, тож ніщо не заважає чиновникам прозвітувати про свої статки. Винятком можуть бути декларанти з тимчасово окупованих та прифронтових територій”, — сказав голова правління “Антикорупційного штабу” Сергій Миткалик.

Він підкреслив, що воєнний стан може затягнутися на роки. Водночас якщо на кілька років звільнити чиновників від обов’язкового декларування, то воно втратить сенс. Фактично порушники будуть звільнені від відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.

Традиційно щорічну декларацію потрібно подати до 1 квітня. Однак цього року через війну чиновників звільнили від такої необхідності — зараз її подавати не обов’язково, але це треба буде зробити протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.

З початку повномасштабної війни НАЗК обмежило доступ до публічної частини реєстру декларацій, зараз зайти в нього можуть лише декларанти, використовуючи цифровий підпис.


Своєю чергою Останній Бастіон пропонує розігнати взагалі НАЗК, НАБУ, АРМА, ДБР, БЕБ, САП та інші некорисні для Української держави структури, в яких знайшли прихисток шахраї, корупціонери, колаборанти, та інші.

Читайте також:
Полтава
Податковим кодексом України визначено випадки, коли річну податкову декларацію подавати не потрібно.
16.03.2021, 17:25
Політика
Президент Анджей Дуда вшанував пам'ять полеглих у боях за Варшаву вояків Армії УНР, які разом з Військом Польським зупинили більшовиків.
вчора, 17:01
Політика
На дві вакантні посади претендували четверо кандидатів
вчора, 15:25
Політика
Багаторічне правління кремлівського бункерного щура від початку було освячено кров'ю невинних жертв: росіян,чеченців, грузинів, українців.
14 серпня, 20:36
Політика
Після вибухів у селищі Новофедорівка неподалік міста Саки, з тимчасово окупованого Кримського півострова почали масово виїжджати росіяни.
12 серпня, 18:12
Політика
Московити, перш за все знищують книжки. Знищують будь-які згадки про те, якою було життя до їх приходу.
12 серпня, 17:01