НАЗК вирішило зайнятися питанням вивезення готівки чиновниками за кордон

КРИМІНАЛ
06.07.2022, 14:24
НАЗК вирішило зайнятися питанням вивезення готівки чиновниками за кордон

Відкрито аж 3 кримінальні провадження

У Нацагентстві вважають, що державні службовці вивезли за кордон близько 5 млн. дол. США та 100 тисяч євро і повідомили, що відкрито 3 кримінальні справи.

На 5 місяць війни у ​​Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) змогли порахувати, скільки ж вивезли державні службовці готівки за кордон.

Які перші результати моніторингу?

"За результатами моніторингу виявлено факти переміщення через державний кордон близько 5 млн. дол. США та 100 тис. євро державними службовцями та членами їхніх сімей, які не мали законних джерел отримання зазначених активів. Відповідні матеріали було передано до правоохоронних органів.

В результаті вивчення матеріалів, отриманих у ході моніторингу способу життя, органи досудового розслідування розпочали три кримінальні провадження за статтями 368-5 (незаконне збагачення) та 209 (легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України", - зазначили в НАЗК .

НАЗК розповіло, що отримує інформацію про великі суми готівки, яка опиняється на кордоні. Далі Агентство перевіряє, чи є власники коштів чиновниками та членами їхніх сімей.

«Якщо підтверджується факт, що саме посадовець намагається вивезти незаконно отриману готівку, то НАЗК починає моніторинг способу життя. Його мета – встановити, чи відповідає рівень життя публічного службовця наявним у нього та членам сім'ї майну та отриманим ним доходам згідно з декларацією», - пише НАЗК.

Але відразу нагадує, що «під час дії військового стану подавати декларації будь-якого виду не обов'язково. Так, кінцевим терміном для подання щорічної декларації за 2021 рік визначено три місяці після завершення воєнного стану».

Наразі НАЗК не займається перевіркою декларацій чиновників і Реєстр декларацій закритий для публічного доступу навіть не на тих територіях, де не ведуться бойові дії.

Пояснення та звіти НАЗК виглядають смішно. Цікаво, чи потрапив до статистики НАЗК ексгенерал СБУ Наумов, затриманий у Сербії при спробі вивезення щонайменше 600 тисяч євро, значної суми в доларах, смарагдів та діамантів ? Яким чином Наумов зміг все це вивезти з України ? Скільки ще таких Наумових не потрапили до статистики НАЗК ?

Своєю чергою Останній Бастіон пропонує розігнати взагалі НАЗК, НАБУ, АРМА, ДБР, БЕБ, САП та інші некорисні для Української держави структури, в яких знайшли прихисток шахраї, корупціонери, колаборанти, та інші.

Читайте також:
Опінії
Залужний скасував свій наказ про призначення Луценка командиром взводу аеророзвідки 59 бригади
04.03.2023, 09:05
Опінії
В який спосіб колишній генеральний, прости господи, прокурор Юрій Луценко – став аж цілим капітаном і «командиром взводу»
28.02.2023, 09:05
Війна
Незламних українських захисників на Донбас агресор намагається залякати не тільки обстрілами, але й пропагандистськими листівками.
20.11.2022, 09:56
Війна
У республіці Тива сім'ї мобілізованих на війну проти України отримають незвичну компенсацію – по одному барану за мобілізованого "барана"
30.09.2022, 15:00
Війна
Напередодні 31 липня на росії мали святкувати день Військово-морського флоту. Але щось в окупантів знову пішло не за планом.
01.08.2022, 20:56