Літаки не летять і не будуть літати
Небо закрите, з “Аеропорту — Полтава” не зможе вилетіти жоден літак, як і не зможе сісти !
Як уже повідомляв Останній Бастіон у свій публікації, 8 жовтня 2020 року мало відбутися друге пленарне засідання тридцять четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.
На даному засіданні Синєгубов Головко Голбан енд компані мали намір спонукати депутатів обласної ради на чергове виділення близько 30 млн гривень з бюджету для подальшого їх розкрадання під виглядом реконструкції аеропорту “Полтава”.
5-го жовтня була зібрана профільна комісія перед сесією. Розглядали питання про виділення 28 млн грн на виготовлення проєкту ремонту / реконструкції / злітної смуги аеропорту. Директор аеропорту Окара пояснив, що Уряд не зможе виділити гроші на ремонт 600 млн грн, які пообіцяв президент, без виготовлення робочого проєкту. Комісія підтримала винесення рішення про виділення грошей на сесію 8 жовтня. Депутати від кишені проголосували За.
Відразу після сесії повинні були оголосити тендер на виготовлення проєкту, з 30% авансом.
Проте, 8 жовтня сесія так і не відбулася. Депутати зібралися в сесійній залі обласної ради, але сесія тривала менш як годину.
Народні обранці спробували прийняти за основу порядок денний сесії, однак через те, що частина депутатів зареєструвалася, але потім зникла (а майже половина проігнорувала сесію взагалі), у Синєгубова не знайшлося достатньо голосів для результативного голосування.
Після консультацій з головами фракцій, голова обласної ради вибачився перед присутніми, та оголосив, що сесія не відбудеться. В сесійній залі банально не знайшлося достатньої кількості голосів для ухвалення рішень. Голова обласної ради знову оголосив перерву.
За наявною інформацією, сесія відбудеться 16 жовтня.
Голова обласної ради Олександр Біленький прокоментував результати засідання наступним чином :
«У нас, на жаль, не відбулося засідання бюджетної комісії, – зазначив Олександр Біленький, – значна частина депутатів цієї комісії хворіє – хто з температурою, хто перебуває на самоізоляції, включаючи голову комісії. Отже, бюджетні питання ми розглядали на профільних комісіях, заперечень у депутатів не виникало. Думаю, найближчим часом проведемо розширене засідання бюджетної комісії, всі пропозиції та правки, які виникнуть у депутатів, додамо до проєкту рішення «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік», проголосуємо їх на наступному пленарному засіданні сесії».
Проте, мусимо зауважити, що питання виділення 28 млн грн на виготовлення проєкту ремонту / реконструкції / злітної смуги аеропорту, не перестає бути актуальним і ми впевнені, що на наступному засіданні його винесуть на голосування.
У зв’язку з цим, мусимо зауважити про наявність інформації, яку ретельно приховує злочинний синдикат на чолі із Синєгубовим.
Наприкінці вересня 2020 року, Державною авіаційною службою проводилася перевірка безпеки польотів в ПОКП “Аеропорт — Полтава”. І якщо раніше про такі перевірки публікувалася інформація на сайті аеропорту, то про результати цієі перевірки керівництво аеропорту вирішило не звітувати.
І для такого мовчання є причини. За нашою інформацією, при проведенні перевірки, було виявлено низку критичних недоліків, які своєю чергою стали причиною анулювання сертифікату авіаційної безпеки Полтавського летовища !
Як нам стало відомо у ході журналістського розслідування, 08 жовтня 2020 року (в день проведення сесії обласної ради) про це було проінформовано керівництво “Аеропорту-Полтава” та голову Полтавської ОДА Олега Синєгубова. Але, чомусь, чиновники вирішили не повідомляти про це депутатів обласної ради та намагаються якнайдовше приховувати цю інформацію. Директор летовища, разом із головою ОДА Синєгубовим, в терміновому порядку відбули до Києва, де намагалися “вирішити питання” з Державною авіаційною службою, проте їх спроби виявилися марними.
На сьогодні на сайті Державіаслужби України наявна інформація про те, що у ПОКП “Аеропорт — Полтава” відсутній сертифікат авіаційної безпеки !
Це означає що небо закрите, з “Аеропорту — Полтава” не зможе вилетіти жоден літак, як і не зможе сісти ! Ні президентський борт, ні чартер, ні літаки приватної льотної школи “Кондор” (котрі використовували “Аеропорт-Полтава” для льотної практики) не зможуть злітати чи приземлятися на Полтавське летовище. Це повний крах аеропорту, адже тепер він не може виконувати свої основні функції ! Літаки не летять і не будуть літати.
Як ми бачимо, відсутність сертифікації служби авіаційної безпеки “Аеропорту-Полтава” ретельно приховується чиновниками, котрі прагнуть дотягнути до чергового засідання обласної ради та погодити виділення 28 мільйонів гривень на виготовлення проєкту ремонту/реконструкції.
В погоні за проведенням чергової корупційної закупівлі, чиновники забували про головне — свої безпосередні посадові обов’язки. У депутатів обласної ради має виникнути чимало питань до керівництва підконтрольного їм підприємства та до фахових якостей цього керівництва. Депутати повинні розібратися, чому так сталося що ПОКП “Аеропорт — Полтава” було позбавлено сертифіката авіаційної безпеки, що фактично заблокувало роботу підприємства, а наприклад депутат Пісоцький, у той же час, зробив дороговартісний ремонт свого помешкання.
Саме ці питання мають бути нагальними в ситуації з полтавським летовищем, а не питання виділення 1 мільйона доларів на проєкт ремонту / реконструкції / злітної смуги аеропорту, з якого ніхто не зможе вилетіти і в якому ніхто не зможе приземлитися.
Ситуація з “Аеропортом-Полтава” з самого початку (2017 рік) була складною. Думки громадян розділялися : одні вважали що це перемога, інші говорили, що витрачання десятків мільйонів гривень на “Аеропорт-Полтава” нерентабельно.
Навіть після реконструкції та ремонту, “Аеропорт-Полтава” не став “Мекою” для туристів та авіакомпаній, навіть ті авіакомпанії, що погодилися співпрацювати з підприємством, згодом розірвали співпрацю, оскільки умови Полтавського летовища їх не задовольнили і його закрили з 1 січня 2020 року. Тоді голова полтавської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що у 2020 році аеропорт не буде здійснювати пасажирські перевезення.
Враховуючи ситуацію що склалася, полтавське летовище може не побачити пасажирських перевезень і у 2021 році. Для цього є низка причин : ми не знаємо коли закінчиться карантин в Україні, а у зв’язку з цим ні міжнародні, ні внутрішні авіаперевезення відбуватися не будуть і не є рентабельними. Проте, аеропорт якось виживав, приймаючи чартерні рейси та співпрацюючи з льотною школою “Кондор”. Але навіть це стає неможливим після позбавлення аеропорту сертифікату авіаційної безпеки.
З 2017 року і до цього часу “Аеропорт — Полтава” став справжнім корупційним клондайком. На ньому заробляли і продовжують заробляти кошти спритні ділки, котрі мають високих покровителів в органах державної влади. Навіть ті факти корупції, на які ми вказали правоохоронцям, послідовно спускають на гальмах.
Ми вже згадували про корупційну справу ТОВ «БК «Центр-Буд», досудове розслідування по якій триває досі.
Але це далеко не всі корупційні схеми, пов’язані з ремонтними роботами в “Аеропорті-Полтава”.
“Аеропорт-Полтава” фігурує в кримінальному провадженні № 42019171260000043 від 12 березня 2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що службові особи ТОВ «Будівельна компанія «Старт Інвест» протягом 2018-2019 років відобразили неіснуючі фінансово-господарські взаємовідносини з підприємствами-контрагентами ТОВ «Трансресурси», ТОВ «Гранд-строй-сервіс», ТОВ «Новобуд сіті», ТОВ «Юкрейн Код» (ТОВ «Фронтмаунт компані», чим ухилилися від сплати ПДВ на суму 8 900 000 грн.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ТОВ «Фронтмаун компані» та ТОВ «Юкрейн Код» згідно податкових накладних відображають реалізацію гранітного відсіву та надання послуг по маркуванню аеродромних веж ПОКП «Аеропорт-Полтава» в адресу ТОВ «БК «Старт-Інвест», а по ланцюгу постачання здійснюється зміна номенклатури товару на інші товари. Всього сформовано незаконного податкового кредиту по ПДВ на загальну суму 504 166,67 грн.
Крім того, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВ «Будівельна компанія «Старт-Інвест» мало фінансово-господарські взаємовідносини з ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» , у т.ч. стосовно надання послуг з обслуговування наземних видів транспорту (експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області).
При цьому, виконання вищевказаних робіт ТОВ «Будівельна компанія «Старт-Інвест» (на замовлення з ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області») відображалося від ТОВ «Гранд-Строй-Сервіс», що також може свідчити про безтоварність зазначених фінансово-господарських операцій та підписання актів приймання-передачі виконаних робіт без фактичного виконання.
Тільки за період 2018-2019 років ТОВ «Будівельна компанія «Старт-Інвест» було освоєно 398 мільйонів гривень за нібито виконання робіт на замовлення ДП “АМД Полтавської області” та 627 тисяч гривень за нібито Маркування аеродромних покриттів та освітлювальних веж перону в ПОКП «Аеропорт-Полтава».
Як бачимо, злочинне угрупування Головка-Голбана-Пісоцького не цуралося підсовувати “своїх” підрядників і на Полтавський аеропорт.
Ми можемо тільки здогадуватися, скільки було розпиляно “відкатів” під час ремонту Полтавського летовища. А ситуація з кримінальним провадженням ТОВ “БК “Старт-інвест” взагалі є показовою — за даними аналітичної системи YouControl підприємство працювало лише з ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» (за винятком одного договору укладеного з ПОКП «Аеропорт-Полтава») від якого і отримало підрядів на сотні мільйонів гривень !
Тобто злочинне угрупування Головка-Голбана-Пісоцького навіть не намагалося прикрити свою злочинну діяльність. Підприємство “БК “Старт-інвест” заявилося на 10 закупівель у Полтавській області і за результатами закупівельної процедури було укладено 9 договорів. Чималий КПД підприємства, якщо не брати до уваги той факт, що підприємство завчасно знало на які закупівлі йому заявлятися і результати “закупівельної процедури” були відомі ще до її офіційного оголошення.
Враховуючи попередній досвід проведення ремонтних робіт в “Аеропорті-Полтава” та факт відсутності сертифіката авіаційної безпеки, ми маємо ситуацію, коли низка ділків намагається протягнути через обласну раду питання виділення 1 мільйона доларів на безперспективний (на сьогодні) проєкт. Навіть барани вже зрозуміли, що це чергова схема розкрадання державних коштів ! Але ж у Полтавській обласній раді сидять не барани ! Там сидять депутати, котрим народ України надав представницькі повноваження і діяти вони мають в інтересах виборців, а не Головка, Голбана, Пісоцького чи їхніх покровителів !
Ми, як і раніше, звертаємося до депутатів обласної ради та закликаємо їх бути розсудливими та думати про те за що вони голосують ! Проєкт реконструкції за 1 мільйон доларів це вже верх цинізму та абсурду, який нам (і Вам) хочуть підсунути під виглядом піклування про жителів області та розвитку інфраструктури. Але ж ми бачимо, що ніякого піклування і розвитку інфраструктури немає ! Міцні госпідарники примудрилися зруйнувати те, що і так ледве жевріло та приносило хоч якийсь дохід Полтавському летовищу (саме дохід, бо про прибуток тут навіть мови бути не може).
Закликаємо депутатів думати та тверезо оцінювати ситуацію в країні та світі й вирішувати більш нагальні проблеми, котрих в області чимало ! Ми розуміємо, що “Аеропорт-Полтава” має працювати, але для того, щоб він працював та приносив прибуток, має бути розроблена чітка стратегія розвитку з конкретним покроковим планом. На сьогоднішній день, питання Полтавського летовища явно не на часі, потрібно вирішити проблеми з авіаційною безпекою, а потім думати про все інше.
В цей тяжкий для людей час депутатам потрібно думати не про черговий проєкт для набивання своїх кишень, а про виборців, котрі їм надали кредит довіри.
Усім притомним зрозуміло, що не зважаючи на зміну декорацій у політичному житті держави, олігархи міцно тримають за горло Українську державу, перетворивши багату країну на засіб власного збагачення.
І Полтавська область, після подій Майдану, віддана на відкуп його бенефіціару Авакову, є яскравим тому підтвердженням. Не зважаючи на зміну останнім Головка на Синєгубова, контроль за розкраданнями у різних галузях економіки лежить на чітко визначених людях.
Але про них ми розповімо у наступних матеріалах