Перипетії з багатостраждальним тендером продовжуються

ПОЛТАВА
24 березня, 15:08
Перипетії з багатостраждальним тендером продовжуються

Хто отримає 12,5 мільйонів гривень ?

25 лютого 2021 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації планував провести тендерну закупівлю : “Виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Реконструкція аеродромного комплексу Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» за адресою: вул. Київська, с. Супрунівка Полтавського району Полтавської області», стадія «Проект» з отриманням позитивного звіту експертизи”.

Очікувана вартість закупівлі складає 12 мільйонів 500 тисяч гривень.

Але щось пішло не так  після того, як Останній Бастіон опублікував інформацію про те, що переможцем закупівлі має стати ТОВ “Київаеропроект”, торги хутко перенесли.

Аукціон відбувся лише 19 березня, на нього з’явилися 6 компаній, які боролися за перемогу.

Очікувана вартість закупівлі складала 12,5 мільйонів гривень. У процесі аукціону мінімальна ціна склала 9 млн гривень (можна зекономити 3,5 мільйони гривень платників податків).

Ми підозрювали, що замовника не дуже задовольнили результати торгів.

Прогнозуючи подальші події, ми говорили, що тендерному комітету необхідно або знайти причини, щоб відмовити учасникам з мінімальною ціною і пропустити свого, який в аукціоні не зменшував ціну, або втратити відкат і прийняти чужого підрядника.

І от, за пя'ть днів після аукціону, ситуація кардинально змінилася !

22 березня з'явилося повідомлення про дискваліфікацію турецької компанії CEM BALKAN MIMARLIK MUHENDISLIK MUSAVIRLIK INSAAT TICARET LTD.STI, яка запропонувала найменшу ціну - 9 мільйонів гривень.

Перипетії з багатостраждальним тендером продовжуються_1

Але це ще не кінець історії. Тендерний комітет взявся за перевірку наступного претендента на перемогу в закупівлі. Наступним було ТОВ "Альтіс-Констракшн". Пропонована ними цінова пропозиція склала 9 185 714 гривень. Якби цю пропозицію визнали переможною, то можна було б зекономити чималу суму.

Але не склалося...

Перипетії з багатостраждальним тендером продовжуються_2


23 безезня з'явилося повідомлення, що компанію було дискваліфіковано і тендерний комітет перейшов до розгляду наступної цінової пропозиції. Наступна цінова пропозиція надійшла від ТОВ "Проектдормісттехнологія" і складає 11`592`379.00 грн, що менше від очікуваної вартості закупівлі на 908 тисяч гривень (погодьтесь, це не 3,5 - 3,3 мільйона гривень економії).

На прикладі однієї закупівлі ми бачимо, що для голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова не є принциповим питання економії бюджетних коштів. Принциповою для великого крадівничого Синєгубова є перемога "перевірених" підрядників, котрі без зайвих питань занесуть % від тендеру "потрібним людям".

Власне збагачення та жага влади затьмарюють очі чиновникам всіх рівнів і Олег Синєгубов не став винятком. Полтавське летовище, що стало клондайком для корупціонерів-політиків, ризикує стати пам'ятником корупції в Україні.

Дивлячись на цю ситуацію, Останній Бастіон повністю підтримує сьогоднішній пост Володимира Бойка.

Ані податкова амністія, ані посилення фіскального тиску не примусять населення сплачувати податки. Бо нам, громадянам України, така держава не потрібна й ми їй нічого не винні.

Для того, щоби платники податків стали добровільно віддавати владі частину свого заробітку, треба, щоби представники влади спочатку припинили розкрадати державний бюджет і навчились жити на офіційну зарплатню.

Читайте також:
СБУ передала до суду справу розкрадання коштів на ремонті аеропорту «Полтава». Викрили чиновників.
03 березня, 09:25
Хто отримає 12,5 мільйонів гривень ?
23 лютого, 17:19
Небо закрите, з “Аеропорту — Полтава” не зможе вилетіти жоден літак, як і не зможе сісти !
13.10.2020, 13:11
Змусити гоїв сплатити непомірні податки, а потім ще їх вигнати на ремонт доріг власним коштом.
вчора, 16:10
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ПОЛТАВИ УСТАНОВИВ НЕКОНСТИТУЦІЙНІСТЬ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ, ВСТАНОВЛЕНИХ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
19 квітня, 14:05
Автоматично арештовувати грошові кошти на рахунках українців можуть 7 банків
13 квітня, 13:15