Літеру «Ї» в українську мову ввів польський князь Володислав Опольчик

ІСТОРІЯ
20.11.2021, 09:01
Літеру «Ї» в українську мову ввів польський князь Володислав Опольчик
Фото: СловОпис

Вживання на письмі букви "ї" в українській мові запровадив нащадок династій П'ястів і Рюриковичів князь Володислав II.

Про це свідчить фотокопія оригінального документа часів Середньовіччя, викладена у Facebook доктором історичних наук Тарасом Чухлібом, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами дослідника, всі нормативно-правові акти видані до князювання Володислава II Опольчика (1326-1401) не містили писемної літери "ї", тоді як пізніші демонструють зворотний процес.

«Наведу лише один рядок із грамоти 1378 року: "Божою милістю, ми Князь Володислав, ОпольськоЇ, ВелюнськоЇ і РуськоЇ землі господар і дідич вічний, землям тим самодержець", – ось як титулувався представник син опольського князя Болеслава II та свідницької князівни Єлизавети», – стверджує вітчизняний історик.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в одному з міст Бразилії українську мову зробили офіційною.

Літеру «Ї» в українську мову ввів польський князь Володислав Опольчик_1
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Часто доводиться чути: що нам та стародавня історія, ті скіфи, сармати – до сучасної України вони, мовляв, відношення не мають.
02 вересня, 19:54
Історія
Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.
31 січня, 06:59
Книги
Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.
28 січня, 14:00
Опінії
Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.
20 січня, 11:50
Історія
Скасування рабства і свобода віросповідання – два стовпи внутрішньої політики засновника імперії Ахеменідів.
16.11.2021, 08:38
Історія
Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.
06.10.2021, 13:49