В одному з міст Бразилії українську мову зробили офіційною

СВІТ
07.10.2021, 13:33
В одному з міст Бразилії українську мову зробили офіційною

Мова Хмельницького, Котляревського, Лисенка набула законного статусу у бразильському місті Прудентополіс.

Таку інформацію з сесійної зали муніципальної префектури оприлюднило місцеве видання "Nossa Gente", передає аґенція "Останній Бастіон".

Тамтешні депутати одноголосно підтримали рішення про запровадження української як офіційної мови для використання її у діловодстві на території міської громади.

Ініціатором указаного проєкту виступив відомий у південноамериканській країні адвокат, громадсько-політичний діяч, заступник президента Світового Конґресу Українців і голова Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації Віторіу Соротюк.

«Надання офіційного статусу українській мові у нашому муніципалітеті, крім данини поваги до великої культурної спадщини, закладає міцний фундамент для подальшого великого наукового і туристичного розвитку. Ми плануємо також посилити співпрацю з братнім, але водночас далеким українським Тернополем. Новий статус української мови важливий, оскільки доповнює вже чинні законодавчі норми», — прокоментував ситуацію Віторіу Соротюк.

Варто наголосити, характерною особливістю Прудентополіса як і сусідніх із ним населених пунктів штату Парана є те, що його жителі — бразильці етнічного українського походження, предки яких на зламі XIX-XX сторіч за різних обставин мігрували з Галичини, Буковини та Закарпаття.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон",  Київ і Бразиліа мають багато спільного – це не тільки окремі події минулого, але, що найголовніше, стратегічні цілі на майбутнє.

В одному з міст Бразилії українську мову зробили офіційною_1
Читайте також:
Полтава
Міська рада і виконавчий комітет спільно погодили рішення спрямувати 2 мільйони гривень на благоустрій та безпеку Пирятина.
02.09.2022, 20:03
Полтава
Заходи з оптимізації та трансформації мережі освітніх закладів планують здійснити на території Семенівської об'єднаної громади.
25.08.2022, 20:07
Полтава
У зв'язку з можливим проведенням великих обсягів робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Диканська громада потребує вільних рук.
23.06.2022, 08:13
Політика
Чинний міський голова Таллінна Міхаіл Килварт на запрошення Андрія Садового відвідав із робочим візитом Львів.
17.03.2022, 20:48
Полтава
На території Карлівської громади вжито додаткових заходів із метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби.
25.01.2022, 13:00
Полтава
Понад 1,5 мільйона гривень виділять на організацію харчування хворих стаціонарних відділень Пирятинської лікарні.
21.12.2021, 13:30