​Лубенська громада провела творчий вечір присвячений історії вітчизняного кіно

31 жовтня, 07:27
​Лубенська громада провела творчий вечір присвячений історії вітчизняного кіно

У Лубенському краєзнавчому музеї провели культурно-мистецький вечір «Лубни і кіно», присвячений кіномистецтву.

Про це інформує сайт місцевого органу самоврядування. Зустріч відбулась 24 жовтня у приміщені музею імені Гната Стеллецького, темою якої стали перші кінопокази у Лубнах на початку ХХ століття.

Молодший науковий співробітник установи Тетяна Сафронова зачитала присутнім уривки зі спогадів лубенців Сергія Тимофєєва, Івана Маньковського, Петра Лубенського, які долучились до створення кінострічок таких режисерів, як Іван Кавалерідзе, Леонід Гайдай і Сергій Параджанов. Насамкінець було переглянуто уривки з фільмів «Люм’єри», «Коліївщина», «Перший парубок», «Весілля в Малинівці» та «Дипломати мимоволі».

Читайте також:
6 грудня зал Галереї мистецтв об’єднав дві урочисті події поціновувачів мистецтва.
вчора, 17:58
5 грудня у Дрогобичі відбулася презентація збірника «Україна і Хорватія: історичні паралелі».
вчора, 06:20
Угоду про наукове співробітництво між українськими дослідниками з Інституту Археології Національної Академії Наук України та представниками Інституту Археології та Етнології Польської Академії Наук підписано у Варшаві.
05 грудня, 10:30
Щорічний фестиваль поезії "Листоверт" відбудеться наступної суботи у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка.
30 листопада, 17:35
Дослідник Броніслав Сьомик презентував у Кременчуці наукове есе "Українці п’яти континентів" про внесок українців у розвиток різних держав.
30 листопада, 09:35
Київське видавництво «Zалізний Тато» планує видати збірник інтерв’ю чеченського політичного, державного і військового діяча Джохара Дудаєва.
27 листопада, 09:20