Дід Мороз — химерний продукт сталінської уяви

ІСТОРІЯ
07.12.2023, 14:05
Дід Мороз — химерний продукт сталінської уяви
Фото: Twitter

Царська та більшовицька окупація України призвела до стирання української культурної традиції. Москва заміщала наші символи своїми.

Красномовний приклад — це Дід Мороз. Чи знали ви, що він не є позитивним персонажем, навіть навпаки, уособлював усе демонічне та інфернальне, поки за нього не взялися адепти лєнінізму-сталінізму.

У слов'янській міфології Дід Мороз — це один з образів зимового духа Смерті, а Снігуронька — аж ніяк не супутниця чи онука, а замерзла дівчина, яку приносили в жертву. Власне, Дід Мороз є повелителем крижаного холоду і заметілі, така собі зла істота.

На той час, коли на теренах Московії народилася ця легенда, його боялися і ненавиділи, адже зима була періодом голоду і холоду. Дід же ходив від села до села від хутора до хутора і після його візиту, як правило, залишалися... тільки обмерзлі трупи людей та мертва худоба!

Для того, щоби захистити своє поселення від жахливого візиту, шамани-відуни приносили лютому духові загальну жертву: у мороз роздягали й прив'язували до дерева (переважно сосни) юну незайману дівчину. Щороку!

Так вони вірили, що мороз не знищить їх і їхнє господарство. Саме її замерзлий, покритий інеєм труп і став прообразом Снігуроньки (уособлення сотень загублених юнок), що тінню позаду завжди супроводжує Діда Мороза.

Сучасного Діда Мороза ж вигадав один з організаторів Голодомору-геноциду. У 1935 році з'явилася теза, яку озвучив палкий соратник Іосіфа Сталіна московит Павєл Постишев із приводу святкування Нового року за «канонами країни Рад».

Дід Мороз — химерний продукт сталінської уяви_1

Більшовик Постишев ініціював насадження штучної совєцької «традиції», в якій Дідові Морозу відводилася головна роль; звісно ж після «вождя народів» Сталіна. Совєцькі ідеологи надихнулися образом монстра, яким до того лякали дітей.

А що ж було у нас? Після християнізації наших предків основним персонажем зимових календ став святий Миколай, якому вже понад 1700 років (натомість Дідові Морозу лишень 85!) і який не ходить із дівчатами, що зазвичай робить інша істота.

До речі, погляньте на світлину нижче, кого ви там бачите? Це не Дід Мороз, а Крампус, що займає теж дуже важливе значення і місце у міфології, адже є антиподом святого Миколая.

І, якщо московитський п'яниця вештається зі Снігуронькою, Миколай ходив у ніч проти 6 грудня, а напередодні була ніч Крампуса. Тобто ніч, коли демонічні сили зазирали в оселі й оглядали, чи бува, хтось не прогнівав Бога (сили добра).

Крампус — антипод святого Миколая
Крампус — антипод святого Миколая

Чому саме так? — Це пояснення того, що кожен отримує по заслузі: Миколай частує добрих дітей, Крампус карає тих хто провинився, забираючи їх у мішку до своєї печери у горах.

Слід зауважити, що і по нині у таких країнах, як Австрія, Чехія, Хорватія, Словенія, Угорщина, Словаччина, Швейцарія, Ліхтенштайні та деяких регіонах Північної Італії щороку відбувається театралізоване дійство — «хода Крампусів». Дітей лякають, щоби вони були чемними весь наступний рік.

Окремо додамо, що деякі фольклористи стверджують наступне: вік Крампуса значно більший за святого Миколая і корінням сягає дохристиянських часів. Але не попри це його постать уже давно присутня у католицтві, де вони обидва цілком спокійно співіснують разом.

Аналогічна ситуація і з так званим Гелловіном, що давно перетворився на «свято споживацтва», про який раніше писав «Останній Бастіон». Радимо перейти за посиланням і ознайомитися з текстом.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Мистецтво
Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.
21 червня, 21:34
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05 травня, 10:34
Мистецтво
Висловлювання, про які йтиметься нижче, добре відомі широкому загалові. Їх нерідко можна почути у повсякденному житті.
29 лютого, 06:01
Війна
Перше, що росіяни роблять на окупованих територіях: спалюють українські книжки та зносять історичні пам'ятки. Натомість насаджують своє.
03 січня, 13:34
Опінії
Без різниці, які символи носять вороги: чорні лапсердаки з зіркою Давида чи зелені однострої з двоголовою куркою. Вони є ворогами українців.
18.12.2023, 20:32
Мистецтво
Те, чого ви не знали, раніше, з'ясував «Останній Бастіон». Виявилося, що командувач небесного воїнства — еталон всевладного пана для мафії.
17.12.2023, 14:48