«Лучше бы его там не было» – Киву хочуть вигнати навіть із проросійської партії

УКРАЇНА
17.07.2019, 11:40

Ілля Кива лиш увійшов у образ діяча проросійської «Опозиційної платформи», а його вже не терплять і там.

Нещодавно очільник «ОпПи» Віктор Медведчук в інтерв’ю російській службі BBC був змушений виправдовувати Киву, запевняючи журналістів, що той цілком вписується у проросійський курс партії:

«Вы посмотрите на его позицию. Он осознал многие вещи. Он считает, что нужен мир, что без Москвы мы мир не принесем, надо напрямую говорить с Донецком и Луганском. Да, когда-то он их считал врагами. Сегодня он знает, что это граждане Украины, с ними надо договариваться за столом переговоров. Человек, который прошел этот путь, для нас очень важен».

«Червоніти» Медведчукові довелося на короткотривале перебування Киви у «Правому секторі». Джерела у самому ПС повідомляють, що Кива не відзначався особливою ідейністю. Навесні 2014 року він втерся в довіру до тодішнього лідера ПС Дмитра Яроша і користувався отриманим становищем для особистого збагачення.

Попри «випадковість» перебування Киви у ПС і змальоване Медведчуком «розкаяння», ним не задоволені і в проросійських колах.

Цими днями одразу кілька російських пропагандистських рупорів опіблікували матеріали, у який належність Киви до «ОпПи» коментується вкрай негативно.

За поширеною версією членом «Опозиційної платформи» Кива став завдяки переговорам очільників цієї партії з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. 

Геннадій Сікалов