Лукаш: Україна винна родині Віктора Януковича 6 млн гривень

УКРАЇНА
26.03.2016, 15:51
Лукаш: Україна винна родині Віктора Януковича 6 млн гривень

За версією Олени Лукаш, екс-міністра юстиції, Україна повинна виплатити компенсацію родині Януковича за неправомірно подані позови.

Суд ЄС зобов'язав Україну відшкодувати позовні витрати в сумі 6378,4 тис. гривень екс-президенту України Віктору Януковичу і двом його синам - Олександру Януковичу і Віктору Януковичу-молодшому (нині покійному) в справі щодо оскарження санкцій ЄС. Про це у своєму Facebook повідомила екс-міністр юстиції України Олена Лукаш.

За її інформацією, у вересні 2014 року в процес розгляду скарг українських чиновників в Суді ЄС на прохання Міністерства юстиції України, член Паризької палати адвокатів, співробітниця Baker & McKenzie подала клопотання про залучення України в якості третьої особи. Мін'юст на той момент був зобов'язаний погоджувати свої дії з Міністерством закордонних справ України і з Генеральною прокуратурою України, але не зробив цього.

В результаті Кабінет міністрів України був змушений зобов'язати Мін'юст відкликати подані Україною заяви про вступ до судового процесу. 24 грудня 2014 року Україна повідомила Суд ЄС щодо відкликання своїх заяв про вступ в процес. Цей відгук став причиною того, що суд ЄС наказами від 11 березня 2015 року виключив Україну з реєстрів у трьох справах. Потім було прийнято рішення відшкодувати витрати ряду позивачів, яких ті зазнали в зв'язку з подачею Україною судових заяв.

Олена Лукаш: «Сума, яку Україна тепер повинна компенсувати трьом позивачам: В.Януковичу, О.Янукович, В.Януковичу мл. становить 57 тис. 317,50 фунтів стерлінгів кожному. Через недбалість Мін'юсту сума боргу України вже становить 171 тис. 952,5 фунтів стерлінгів. Це 6 млн 378 тис. 436 грн. Такий ось збиток».

Нагадаємо, на початку березня Олена Лукаш повідомила про те, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) припинила слідство у кримінальному провадженні щодо неї, а продовження санкцій ЄС щодо себе Лукаш пояснила тим, що Генпрокуратура «забула» попередити Раду Європейського Союзу про призупинення слідства. Одночасно Віктор Янукович заявив, що у нього немає рахунків за кордоном.