Львівська обласна рада: Зеленський має намір узурпувати владу

ПОЛІТИКА
26.12.2019, 14:47
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: lvivoblrada.gov.ua

«Невдовзі підконтрольні Україні частини Донеччини й Луганщини можуть приєднати до «ЛНР» і «ДНР».

Львівська обласна рада протестує проти можливої узурпації влади Володимиром Зеленським, яку він отримає, якщо Верховна Рада підтримає законопроект Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Відповідну заяву оприлюднено на сайті Львівської обласної ради.

Так, на думку депутатів Львівської області, вищезгаданий законопроект передбачає абсолютну концентрацію президентської влади.

«Президент фактично бере під контроль усі місцеві ради. Через своїх префектів, а простіше сказати –«смотрящих», контролює всю їхню діяльність, за потреби розпускає ради, знімає з посад міських голів чи тримає їх «на гачку», – йдеться в заяві.

Відзначається, що згідно з текстом законопроекту, у самих рад забрано можливість висловити недовіру префекту (раніше президент був зобов’язаний звільняти голову державної адміністрації, якщо за це голосувало 2/3 депутатів).

«Тому замість «неможливості федералізації», оголошеної на брифінгу в Парижі, – її реальне виконання в найближчі місяці. І це найнебезпечніше в цьому законі», – переконані депутати Львівської облради.

Депутати звертають увагу, що парламент тепер отримує повноваження визначати «правовий статус адміністративно-територіальних одиниць» (читай – давати особливий статус Донбасу), до того ж голосуванням простою більшістю (226 голосів), а не конституційною (300 голосів). Верховна Рада отримує право збільшувати або зменшувати області.

Не виключено, що вже невдовзі підконтрольні Україні частини Донеччини й Луганщини можуть приєднати до суміжних з ними областей, а підконтрольні Російській Федерації «ЛНР» і «ДНР» – перетворити у Донецьку й Луганську області із передбаченим вище «особливим статусом», – наголошую.

Нагадаємо, ми повідомляли, що Зеленський вніс до ради законопроект стосовно змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Цей законопроект часто називають «Про федералізацію».

Підписуйтеся на наш канал у телеграмі

вибір редакції
Читайте також:
Шляхом реалізації цього механізму могли фінансуватися терористичні організації «ЛНР» та «ДНР».
18.11.2020, 17:36
Мешканці Винників, Дублян, Грибовичів протестують проти приєднання до Львівської ОТГ.
01.06.2020, 15:10
«Біовен 10» створили на основі людського імуноглобуліну.
05.05.2020, 20:05
Наразі перевіряється інформація щодо можливої координації дій інтернет-пропагандистки спецслужбами РФ.
27.03.2020, 14:39
Під час обшуків у торгівців вилучено автомат АК-47, пістолет «Smith and Wesson» гранату, велику кількість патронів.
06.03.2020, 14:36
За останні тижні на Львівщини від грипу померло вже троє людей.
02.03.2020, 15:25