Люди моря із Зондських островів

Народ Баджао — перше плем'я у світі, яке навчилося адаптуватися до життя під водою. Всі їхні будні присвячені морю, де шукають їжу на дні.
Етнографи й антропологи з усієї планети дійшли висновку, що представники народу баджао (самоназва «вааджу», ᨅᨍᨚ) — нащадки перших мігрантів з Азійського континенту. Вони живуть у тимчасових будинках на палях і на своїх човнах, розкиданих в акваторії Індонезії, Малайзії та Філіппін.
Так вони існують уже понад 1000 років, а їхнє харчування повністю залежить від навколишніх морепродуктів. Це змушує плем'я цілий день тяжко працювати під водою, щоби наловити креветок, крабів, рибу, восьминогів і кальмарів.
Тому баджао проколюють собі змалечку барабанні перетинки, щоби збалансувати тиск між зовнішнім і середнім вухом. Такий радикальний метод допомагає їм уникнути дискомфорту при пірнанні на великі глибини.
Однак прокол барабанної перетинки може знизити слухову здатність і зробити їх сприйнятливими до вушних інфекцій. Це компроміс, на який народ моря баджао має піти, щоби буквально жити під водою, віддавшись на милість океанові.
Вкрай незвичайно, що вони можуть пірнати на понад 13 хвилин на глибину 60 метрів нижче поверхні океану. Чому вони здатні на це? Виявляється, у них селезінка значно більша, ніж у пересічних людей, навіть сусідніх індонезійців та філіппінців.
Цей орган здатен перекачувати більше кисню в кров і працює так само як біологічний акваланг. Селезінка представника племені баджао має обсяг більший, ніж в інших землян, більш ніж на 50% і ця особливість зустрічається не тільки у підводних трударів, а й у дітей, які ніколи раніше не пірнали.
А проте, як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», приблизно від 1000 року до Різдва Христового майбутній Ємен опинився під владою відразу трьох державних утворень: мінейці, сабеї (савеї) та хім'ярити. Час від часу змінювали один одного.
