Люди здатні чути тишу, – американські медики

СВІТ
12.07.2023, 16:31
Люди здатні чути тишу, – американські медики
Фото: Google

Чи має тиша власний звук, який людські органи чуття можуть вловити та зафіксувати на короткий період, передавши сигнал до мозку?

Відповідь дали науковці з Університету Джона Гопкінса, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "Medical Xpress".

Як стверджується у висновках багаторічного медичного експерименту, тиша може не бути оглушливою, вона є тим, що буквально можна почути завдяки слуховим ілюзіям.

«Зазвичай ми думаємо, що наше відчуття слуху пов'язане зі звуками. Але тиша, якою б вона не була, – це не звук, а відсутність звуку. Дивно, але наша робота показує, що "нічого" також можна почути. Люди сприймають на слух відсутність звуків, тобто можуть чути тишу», – прокоментував досліди науковий співробітник Університету Джона Гопкінса пан Руї Чже Ґо.

Як з'ясувалося, на піддослідних використовували слухові ілюзії; наприклад, коли один довгий сигнал здається тривалішим двох коротких, навіть, якщо у них всіх однаковий хронометраж.

«Ми замінили звукові сигнали в цій ілюзії на епізодичну короткотривалу тишу. Поміж нею добровольцям включали шуми: звуки вулиць, ринків, вокзалів, ресторанів. Сприйняття тиші виявилося, як в оригінальній ілюзії. Існує принаймні одна річ, яка не є звуком, яку ми чуємо, – тиша. Тобто, види ілюзій, які вважалися унікальними для слухової обробки звуків, властиві нам і у разі тиші: ми справді чуємо відсутність звуку», – додав співавтор дослідження Аєн Філліпс.

В Університеті Джона Гопкінса вважають, що результати цієї багаторічної великої групової наукової роботи допоможуть у подальшому вивченні так званого сприйняття відсутності.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", існують компоненти людської дезоксирибонуклеїнової кислоти й атрибути, які просто невидимі в третьому вимірі.

Читайте також:
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
27 березня, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22
Світ
Астрономи закликали захистити кілька місць на Місяці для наукових досліджень.
25 березня, 16:35