Люди здатні чути тишу, – американські медики

СВІТ
12.07.2023, 16:31
Люди здатні чути тишу, – американські медики
Фото: Google

Чи має тиша власний звук, який людські органи чуття можуть вловити та зафіксувати на короткий період, передавши сигнал до мозку?

Відповідь дали науковці з Університету Джона Гопкінса, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "Medical Xpress".

Як стверджується у висновках багаторічного медичного експерименту, тиша може не бути оглушливою, вона є тим, що буквально можна почути завдяки слуховим ілюзіям.

«Зазвичай ми думаємо, що наше відчуття слуху пов'язане зі звуками. Але тиша, якою б вона не була, – це не звук, а відсутність звуку. Дивно, але наша робота показує, що "нічого" також можна почути. Люди сприймають на слух відсутність звуків, тобто можуть чути тишу», – прокоментував досліди науковий співробітник Університету Джона Гопкінса пан Руї Чже Ґо.

Як з'ясувалося, на піддослідних використовували слухові ілюзії; наприклад, коли один довгий сигнал здається тривалішим двох коротких, навіть, якщо у них всіх однаковий хронометраж.

«Ми замінили звукові сигнали в цій ілюзії на епізодичну короткотривалу тишу. Поміж нею добровольцям включали шуми: звуки вулиць, ринків, вокзалів, ресторанів. Сприйняття тиші виявилося, як в оригінальній ілюзії. Існує принаймні одна річ, яка не є звуком, яку ми чуємо, – тиша. Тобто, види ілюзій, які вважалися унікальними для слухової обробки звуків, властиві нам і у разі тиші: ми справді чуємо відсутність звуку», – додав співавтор дослідження Аєн Філліпс.

В Університеті Джона Гопкінса вважають, що результати цієї багаторічної великої групової наукової роботи допоможуть у подальшому вивченні так званого сприйняття відсутності.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", існують компоненти людської дезоксирибонуклеїнової кислоти й атрибути, які просто невидимі в третьому вимірі.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07