Люди здатні чути тишу, – американські медики

СВІТ
12.07.2023, 16:31
Люди здатні чути тишу, – американські медики
Фото: Google

Чи має тиша власний звук, який людські органи чуття можуть вловити та зафіксувати на короткий період, передавши сигнал до мозку?

Відповідь дали науковці з Університету Джона Гопкінса, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "Medical Xpress".

Як стверджується у висновках багаторічного медичного експерименту, тиша може не бути оглушливою, вона є тим, що буквально можна почути завдяки слуховим ілюзіям.

«Зазвичай ми думаємо, що наше відчуття слуху пов'язане зі звуками. Але тиша, якою б вона не була, – це не звук, а відсутність звуку. Дивно, але наша робота показує, що "нічого" також можна почути. Люди сприймають на слух відсутність звуків, тобто можуть чути тишу», – прокоментував досліди науковий співробітник Університету Джона Гопкінса пан Руї Чже Ґо.

Як з'ясувалося, на піддослідних використовували слухові ілюзії; наприклад, коли один довгий сигнал здається тривалішим двох коротких, навіть, якщо у них всіх однаковий хронометраж.

«Ми замінили звукові сигнали в цій ілюзії на епізодичну короткотривалу тишу. Поміж нею добровольцям включали шуми: звуки вулиць, ринків, вокзалів, ресторанів. Сприйняття тиші виявилося, як в оригінальній ілюзії. Існує принаймні одна річ, яка не є звуком, яку ми чуємо, – тиша. Тобто, види ілюзій, які вважалися унікальними для слухової обробки звуків, властиві нам і у разі тиші: ми справді чуємо відсутність звуку», – додав співавтор дослідження Аєн Філліпс.

В Університеті Джона Гопкінса вважають, що результати цієї багаторічної великої групової наукової роботи допоможуть у подальшому вивченні так званого сприйняття відсутності.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", існують компоненти людської дезоксирибонуклеїнової кислоти й атрибути, які просто невидимі в третьому вимірі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24