Люди здатні чути тишу, – американські медики

СВІТ
12.07.2023, 16:31
Люди здатні чути тишу, – американські медики
Фото: Google

Чи має тиша власний звук, який людські органи чуття можуть вловити та зафіксувати на короткий період, передавши сигнал до мозку?

Відповідь дали науковці з Університету Джона Гопкінса, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на спеціалізоване видання "Medical Xpress".

Як стверджується у висновках багаторічного медичного експерименту, тиша може не бути оглушливою, вона є тим, що буквально можна почути завдяки слуховим ілюзіям.

«Зазвичай ми думаємо, що наше відчуття слуху пов'язане зі звуками. Але тиша, якою б вона не була, – це не звук, а відсутність звуку. Дивно, але наша робота показує, що "нічого" також можна почути. Люди сприймають на слух відсутність звуків, тобто можуть чути тишу», – прокоментував досліди науковий співробітник Університету Джона Гопкінса пан Руї Чже Ґо.

Як з'ясувалося, на піддослідних використовували слухові ілюзії; наприклад, коли один довгий сигнал здається тривалішим двох коротких, навіть, якщо у них всіх однаковий хронометраж.

«Ми замінили звукові сигнали в цій ілюзії на епізодичну короткотривалу тишу. Поміж нею добровольцям включали шуми: звуки вулиць, ринків, вокзалів, ресторанів. Сприйняття тиші виявилося, як в оригінальній ілюзії. Існує принаймні одна річ, яка не є звуком, яку ми чуємо, – тиша. Тобто, види ілюзій, які вважалися унікальними для слухової обробки звуків, властиві нам і у разі тиші: ми справді чуємо відсутність звуку», – додав співавтор дослідження Аєн Філліпс.

В Університеті Джона Гопкінса вважають, що результати цієї багаторічної великої групової наукової роботи допоможуть у подальшому вивченні так званого сприйняття відсутності.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", існують компоненти людської дезоксирибонуклеїнової кислоти й атрибути, які просто невидимі в третьому вимірі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00