Людина, яка змінила світ

ІСТОРІЯ
05 червня, 21:43
Людина, яка змінила світ
Фото: Facebook

Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».

Вже у ранні роки він виявив інтерес до фізики, повідомляє видання Popular Science. Разом зі своїм молодшим братом Дьордєм відтворював у домашній лабораторії досліди, про які читав у спеціалізованих книгах і журналах.

На рахунку Ґабора безліч наукових досягнень, у тому числі винахід ртутної кварцової лампи. Але головним його відкриттям стало створення голографії у 1947 році, яка отримала комерційний розвиток лише після створення лазера у 1960 році.

Проте тільки у 1970-х стало зрозуміло, що винахід угорського єврея, який виїхав спершу до Британії, а потім — до Америки, змінив світ. За це науковець і отримав Нобелівську премію із фізики (1971).

Голографія стала невіддільною частиною сучасної науки та техніки. Вона знайшла застосування у спектроскопії, фотограмметрії, мікроскопії та голографічної інтерферометрії, а також у справі запису інформації й створення захисних пристроїв для документів.

Сьогодні, у XXI сторіччі, активно розвивається голопортація, а, наприклад, у Кембриджі запроваджують навчання медиків за допомогою голографічних пацієнтів. До того ж деякі принципи побудови голограми цілком застосовні до нашого Всесвіту.

У своїй Нобелівській промові Ґабор сказав: «Соціальні наслідки нових технологій величезні... Багато хто підозрює, що природа людини чудово пристосована до того, щоби вивести нас із джунґлів і печер на сучасну високу стадію промислової індустріалізації, але не до того, щоб упродовж тривалого часу безтурботно перебувати на цій висоті».

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння. За його словами, воно відкриває шлях до подорожей у часі. 

Читайте також:
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
вчора, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37
Світ
Під час дослідження проаналізовано майже 8000 записів про смерть чотирилапих улюбленців. Їх взяли у британських ветеринарних клініках.
13 травня, 12:34
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41