Людина живе не у вакуумі, але в соціумі

ПОЛІТИКА
05.06.2023, 17:27
Людина живе не у вакуумі, але в соціумі
Фото: Facebook

Згідно з соціальним натуралізмом, людина (Homo sapiens) є істотою, яка здатна жити за законами соціальної природи. Все інше – від лукавого.

В Аристотеля є така дефініція – «Kai hoti ho anthrõpos phusei politikon zõon». Тобто, у перекладі: «Людина, за природою, є істота суспільна».

Про що це говорить? Про те, що суспільне для людини є природним середовищем проживання, і взаємодія з цим середовищем проходить у ритмі її людського життя.

Як уже зазначалося на самому мпочатку, людина живе не в вакуумі, а у соціумі. Відповідно має не переходити тих рамок, які присутні в цьому соціумі.

Це взагалі стосується і всього світоустрою. Адже рамки є складовими поняттями космосу, які саме цим і відрізняють його від хаосу.

Якщо ж людина не хоче перебувати в рамках данного соціуму (наприклад, не хоче дотримуватися етичних норм) – вона може вільно змінити данний соціум на більш для неї привабливий. Одним із консервативних принципів визначення людини є те, що вона є породженням конкретної культури конкретного суспільства.

Все інше нахабна ліберальна брехня. Бо поза межами людського суспільства та його норм, згідно того ж Аристотеля, можуть жити або боги, або тварини.

Якщо ж хтось не схожий на Бога, який зійшов до нас з Олімпу і перебуває в нашому суспільстві, і не дотримується наших норм, – то ключ до його розуміння слід шукати у вивченні рефлексій тваринного світу. Бо, як кажуть науковці, нормативність соціальної поведінки безпосередньо пов'язана із рольовими функціями людини у суспільстві й відповідно визначають його статус.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Економіка
Не можна сподіватися на дивá у майбутньому, знущаючися з того, від чого залежить твоє завтра. Почнімо змінюватися на краще вже сьогодні!
28 квітня, 13:54
Історія
«Буші» є одним із кількох термінів для позначення воїна давньої Японії. Перш за все, незламних, відданих і хоробрих самураїв.
06 лютого, 06:56
Політика
Вірити, що думки змінюють наше завтра — це магія. Майбутнє формує комплекс дій, які ми робимо сьогодні, аби бути до нього готовим...
08 січня, 08:18
Політика
Англійський дует філософів Томаса Гобсса і Джон Лок досі протиставляють. Хоча можливо, вони насправді доповнюють один одного...
01 січня, 14:45
Історія
Філософія вчить не лише любові до мудрості, а й вишколює мужність. Яскравий тому приклад — творчість давньоримського мислителя Луція Сенеки.
17.11.2023, 20:12
Мистецтво
Краса викликає емоції розширення, що складно (але можливо через творчість) вивільнити самостійно. Асоціативно і любов здатна на подібне.
28.10.2023, 18:30