Магія предків оживає в одному домі на Поділлі
Трипільський спадок, світло свічок, тиша віків огортають відвідувачів музею у Легедзині. Село стоїть поблизу географічного центру України.
Відповідні кадри медіаагенції «Останній Бастіон» надав директор установи, відомий кінорежисер, історик і краєзнавець Владислав Чабанюк. Влаштований приватною ініціативою музей в Уманському районі став державним заповідником під назвою «Трипільська культура».
Предківську обрядовість і загадкові традиції Владислав Чабанюк відтворює спільно зі своєю командою у спеціально спорудженому домі. Фактично, оселя є ледь не 100%-вою реконструкцією будинку Кукутені-Трипільської доби, де кожна річ зберігає тисячолітню енергію любові та сили.
Зі слів туристів, у домі із солярними символами кожен може відчути, як сама українська земля дихає під ногами, шепочучи стародавні легенди. У тиші ночі, серед величезних трипільських амфор і фігурок богині-Матері, ніби занурюєшся в інший вимір.
«Нашу історію не тільки потрібно знати, але й допомагати відновлювати. Тому звертаюся до свідомих і небайдужих громадян зі поміччю: це неймовірне місце потребує фінансової допомоги для реконструкції. Ми вкладаємо свою душу у кожну деталь, в кожну екскурсію, тож підтримка гривнею у час війни не завадить», — заявив директор музейної установи.
Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», етномузей із козацьким колоритом споруджують у Миргороді. Майбутній етнографічний комплекс складатиметься з окремих дерев'яних будівель і допоміжних об'єктів, притаманних добі Гетьманату.