Гончарство закорінене в національному коді українців, – з книги полтавського керамолога

ІСТОРІЯ
31 березня, 08:01
Гончарство закорінене в національному коді українців, – з книги полтавського керамолога
Фото: Facebook

Світ побачила книга "Крик кажана", автором якої є науковий співробітник Інституту народознавства НАН України полтавець Костянтин Рахно.

Відповідну інформацію оприлюднили на сторінці Національного музею-заповідника українського гончарства у Facebook.

Монографія детально розповідає про українську фольклористику в керамологічному аспекті з найдавніших часів до початку ХХІ століття.

«Ця книга – ще один наш унікальний видавничий проєкт. Вона розповідає про гончарство у фольклорній спадщині українців. Адже накопичення фактажної бази керамологічних студій почалося саме з фольклорних матеріалів: міфологічних легенд, казок, переказів, бувальщин, пісень, приказок і прислів’їв про гончарів, гончарні сировину й вироби», – йдеться на сторінці Музею українського гончарства.

Ґрунтовне дослідження доктора історичних наук Костянтина Рахна буде цікавим для всіх, хто цікавиться народознавством, традиційною культурою українців у цілому і керамологією зокрема.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наші прапращури, здійснюючи експансію у світ кілька століть тому, скрізь несли з собою і свій світогляд, і наші символи.

Читайте також:
Книготека українських видавничих новинок невдовзі поповниться ще одним твором про злочини Росії на пострадянському просторі.
18 червня, 09:01
Побачила світ українськомовна збірка спогадів учасника Ultras футбольного клубу "Динамо" Володимира Алмашина.
29 травня, 10:48
Побачила світ книга «Побутова магія східних слов’ян за археологічними даними. Нариси».
02 квітня, 18:00
Книгу з віршами видатного дослідника козацтва Дмитра Яворницького презентували у Дніпрі.
04.11.2020, 13:17
До кінця поточного року українською мовою побачить світ автобіографія батька сучасної грузинської державності Звіада Гамсахурдії.
21.10.2020, 08:39
Видавництво "Пропала грамота" оголосило про вихід збірки спогадів учасника Кримської війни 1853-1856 років на боці Османської імперії.
02.10.2020, 08:53