Майже півтисячі сторінок у соціальних мережах сприяли міграції до ЄС
Європол викрило 455 акаунтів, завдяки яким виникло напруження на кордоні Білорусі та Польщі
Сторінки у соціальних мережах сприяли нелегальній імміграції, рекламуючи продаж підроблених документів та віз, або незаконні транспортні послуги.
«Новий білоруський міграційний маршрут активно рекламується у соціальних мережах та у додатках для обміну миттєвими повідомленнями, що є значною проблемою. Неправомірне використання цих платформ призвело до значного збільшення кількості перетинів кордону», — йдеться у заяві Європейського поліцейського управління.
Прикордонне агентство ЄС Frontex виявило майже 8000 незаконних спроб пробратися повз східні кордони блоку в період із січня по листопад поточного року — у тринадцять разів більше, ніж у 2020 році, та у дванадцять разів більше, ніж у 2019 році.
Брюссель вкотре звинуватив Мінськ у розпалюванні кризи, спонукаючи в основному громадян Близького Сходу їздити до Білорусі, а потім перетинати спільні кордони з країнами-членами ЄС, Литвою, Латвією та Польщею, щоб помститися санкціям, введеним щодо високопоставлених білоруських чиновників.
Amnesty International заявила, що зібрала нові докази порушень прав людини на польському кордоні з мігрантами, які «зазнали жахливих тортур чи інших видів жорстокого поводження, нелюдських умов, вимагання та інших зловживань з боку білоруських сил».
Тож викриття фейкових акаунтів, які сприяли посиленню міграційної кризи, може на деякий час знизити напруження на кордоні, надавши можливість польським правоохоронцям підготуватися до нової хвилі мігрантів.