Білоруське КДБ створює фейкові акаунти у Facebook

СВІТ
02.12.2021, 15:38
Білоруське КДБ створює фейкові акаунти у Facebook
Фото: google

Ці дії спрямовані на посилення міграційної кризи на кордоні з Польщею

Meta Platforms Inc., материнська компанія Facebook та Instagram, заявила, що виявила неспростовні докази того, що служба державної безпеки Білорусі використала фальшиві облікові записи, щоб спробувати перекласти провину з мігрантами на Польщу.

Meta видалила 45 підроблених облікових записів Facebook та Instagram та п'ять білоруських груп, які були «насамперед націлені на аудиторію Близького Сходу та в Європи», додавши, що деякі з них використовували методи штучного інтелекту для створення зображень профілю.


«Хоча люди, які стоять за цим, намагалися приховати свої особи, наше розслідування виявило зв'язки з білоруським КДБ», — йдеться у заяві. Вони видавали себе за представників ЗМІ та громадських активістів.

Ці вигадані персонажі опублікували критику в бік Польщі англійською, польською та курдською мовами, включаючи фотографії та відео про польських прикордонників та порушення прав мігрантів.

«Фальшиві особи стверджували, що ділилися власним негативним досвідом спроб перебратися з Білорусі до Польщі, і писали про важке життя мігрантів у Європі», — йдеться у звіті.

Лукашенко заявив, що не бажає захищати ЄС від мігрантів, які шукають притулку, оскільки європейська спільнота планує додаткові санкції після його жорстоких репресій щодо опозиції після спірних президентських виборів минулого року.

Натомість ЄС звинувачує президента Білорусі в організації кризи на її східному фланзі, спрямовуючи тисячі людей із Близького Сходу до кордонів його країни з Польщею та Литвою.

Читайте також:
Львівські депутати та чиновники зовсім не вивчали українську історію.
22.10.2021, 16:14
Наперекір путінській мантрі про "адін народ", Кремль рішуче веде антиукраїнську пропаґанду, зухвало переписуючи історію.
02.09.2021, 09:13
"Велика перемога Святослава над хазарами", яку з року в рік 3 липня відзначають неоязичники, вигадана й прикрашена літописцями.
06.07.2021, 10:34
2 роки тому чинний "гарант" Конституції України вміло використав російську пропаганду, щоби зайняти президентське крісло на вулиці Банковій.
11.03.2021, 08:59