Макрон вирішив віддати Європу у спадок Сі Цзіньпіну

СВІТ
12.04.2023, 18:25
Макрон вирішив віддати Європу у спадок Сі Цзіньпіну
Фото: Daily Mail

Чинний французький президент наслідує генерала Шарля де Ґолля. Проте його позірний антиамериканізм загрожує колективній безпеці Заходу.

Таку думку у соціальній мережі "Twitter" висловив колишній голова комітету із зовнішніх відносин Бундестаґу у 2014-2021 роках Норберт Рьоттґен. Про це повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує впливовий німецький політик, Емманюель Макрон зумів перетворити робочу поїздку до Пекіна у піар-переворот для товариша Сі Цзіньпіна й водночас у зовнішньополітичну катастрофу для всієї Європи. Зі своєю ідеєю суверенітету Європейського союзу, яку президент Франції бачить швидше як дистанціювання, аніж як партнерство зі США, він сам себе ізолював.

«Той самий президент Франції, який нещодавно казав, що у НАТО "помер мозок", тепер слово в слово говорить те, що Сі хоче чути. Він робить акцент на партнерство з Китаєм, а не на конкуренцію та системне суперництво. За його словами Тайвань не є проблемою для нас, європейців.

Якщо ж Макрон дійсно вважає, що глобальні амбіції Китаю не загрожують європейцям, це не тільки наївно, але і небезпечно. Атака на Тайвань стає тим більш реальною, чим більше Сі впевнюється, що ЄС лишиться нейтральним у цьому конфлікті. Але ми не нейтральні!», – розтлумачує ситуацію Норберт Рьоттґен.

Власне, своїми гучними й відверто популістськими заявами пан Макрон знову розділяє Європу і робить спільну політику щодо КНР більш ускладненою. Французький лідер уже розчарував країни Балтії, Центральної та Східної Європи, не зробивши майже нічого для України, хіба крім надання обмеженої партії зброї виключно для оборони, а не цілковитої деокупації.

«Це майже іронічно, що Макрон, та людина, яка робить найменше з усіх для України, набагато менше ніж Олаф Шольц, своїми заявами щодо Китаю відштовхує США. Ніхто не робить для України більше ніж США, хоча це саме наш європейський мирний порядок зазнав нападу з боку Владіміра Путіна.

Політика Макрона веде Європу у геополітичний глухий кут. Вона веде не до суверенітету, а до ізоляції. Європа має стати більш самостійною, але не проти США, а в партнерстві з нашими трансатлантичними союзниками. Світовий порядок, сформований Сі Цзіньпінем, не в інтересах Європи», – невтішно висновує Норберт Рьоттґен.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що кілька тижнів тому Емманюель Макрон і Олаф Шольц закликали Володимира Зеленського повернутися до переговорів із РФ. Певно, у Парижі та Берліні вже скінчився газ.

Читайте також:
Політика
Там посилаються на юридичні суперечки після Другої світової війни
29 квітня, 10:05
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15