Маневри «Запад-2021» націлені на захоплення Сувальського коридору

СВІТ
15 вересня, 07:59
Маневри «Запад-2021» націлені на захоплення Сувальського коридору
Фото: Twitter

Коаліційні російсько-білоруські війська відпрацьовують сценарій окупації польсько-литовського регіону Сувалки, погрожуючи НАТО і ЄС.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише керівник департаменту безпекової політики вітчизняного Центру політичних студій "Доктрина" Гліб Парфьонов.

На його думку, під час військових навчань "Запад-2021" Кремль здійснюватиме масштабне переорієнтування дій ДШВ і ВДВ РФ, які стоятимуть в авангарді потенційного конфлікту з балтійськими країнами.

«В основному для таких членів НАТО як Польща і Литва, не кажучи вже про Німеччину, головним болем є сам по собі контроль над так званим "Сувальським коридором". Фактично, загроза блокади та оточення балтійського угруповання неминучі по ряду причин. Перше, воно ж головне, — розміщення дивізіонів С-300, а надалі С-400, неподалік Гродно нівелює можливість використання авіації НАТО у цьому регіоні. Російська система ППО покриває терен аж до самої Варшави, що ставить у безвихідь польських армійців. Звідси випливає друге: використання десантно-штурмових частин і аеромобільних батальйонів у складі ВДВ РФ доведе неспроможність сьогоднішнього балтійського угруповання НАТО відповідати на такого типу загрози», — переконаний Гліб Парфьонов.

Вітчизняний політолог додає, що для України наведена інформація може стати неприємним сюрпризом, оскільки наша система ППО наразі також не здатна протидіяти масштабному вторгненню окупантів з повітряного простору Білорусі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Олександр Лукашенко заявив про наміри розмістити на кордоні з Україною зенітно-ракетні комплекси C-400, які Мінськ планує отримати від Кремля.

вибір редакції
Читайте також:
Учасникам зборів забезпечуються грошове та речове забезпечення
вчора, 11:13
Про це заявив офіційний представник адміністрації президента США
04 грудня, 11:21
Наближення інфраструктури НАТО до російських кордонів
04 грудня, 10:51
Всі заходи контролюються представниками штабу 8 загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ.
03 грудня, 15:30
Росія братиме на себе більший ризик у колишніх радянських та східноєвропейських державах.
24 листопада, 16:09
Генріх Гіммлер пишався б бойовиками ЦАХАЛ, які безкарно вриваються у будинки арабів на Західному березі річки Йордан.
19 листопада, 12:53