Машівська ЦРЛ чи працівники? Хто винен, що в лікарів відбирають житло?

ПОЛТАВА
13.10.2015, 07:19
Машівська ЦРЛ чи працівники? Хто винен, що в лікарів відбирають житло?

У рамках рубрики "Вільна трибуна", де стати журналістом і висвітлити певну проблему може кожен, ми вчора опублікували лист лікаря-педіатра та заступника Головного лікаря ЦПМСД, Віти Сакуляк. Статтю можна прочитати за посиланням:

http://bit.ly/1RDYyNe

Після публікації справа швидко набула резонансу, і сьогодні вранці нам на пошту надіслали листа вже з Машівської ЦРЛ, де працює Віта Сакуляк. Директор лікарні стверджує, що лікарка Сакуляк подала неправдиві дані й не вказала низку деталей.

   МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

УКРАЇНИ

МАШІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА

РАЙОННА ЛІКАРНЯ

39400, смт Машівка Полтавської обл.

вул.Леніна, 112

Телефони: 9-10-34, 9-19-78, 9-20-88

№_____1485________

« 12 » жовтня 2015 року

Адміністрації (редакції)

громадського об’єднання

«Останній Бастіон»

Ознайомившись зі статтею «Кому вигідно знищувати медицину в Полтавській області?» опублікованою на офіційному порталі ГО «Останній бастіон» 12.10.2015 року адміністрація Машівської центральної районної лікарні та трудовий колектив Машівської ЦРЛ обурений, що без перевірки достовірності даних в даній статті була опублікована неправдива інформація, а саме:

В частині приміщення що знаходиться за адресою: Полтавська область, смт. Машівка, вул. Леніна, 112б раніше знаходилася швидка допомога Машівського району, потім згідно Рішення Машівської районної ради Полтавської області № 104 від 11 листопада 2011 року, так як дане приміщення знаходиться у спільній власності територіальних громад Машівського району було розпочато переобладнання приміщення швидкої допомоги під гуртожиток. Саме «Гуртожиток», а не квартири як зазначала Сакуляк В.В. в даній статті про що свідчить назва вище вказаного рішення Машівської районної ради – «Про надання дозволу Машівській ЦРЛ на переобладнання частини приміщень Машівської ЦРЛ (приміщення швидкої медичної допомоги) під гуртожиток».

Після закінчення будівництва (переобладнання) згідно рішення вісімнадцятої позачергової сесії Машівської районної ради шостого скликання № 222 від 25.12.2012р. – прийнято з постановкою на баланс основних засобів Машівської ЦРЛ частину приміщення за адресою: смт. Машівка, вул. Леніна 112-б, як гуртожиток для медичних працівників, саме «Гуртожиток», про що свідчить назва даного рішення – «Про прийняття на баланс Машівської ЦРЛ частини приміщення після реконструкції як гуртожиток для медичних працівників». Згідно заяви Сакуляк (Гехт) Віти Володимирівни від 15.10.2012р. та протоколу засідання трудового колективу Машівської ЦРЛ від 01.11.2012р. їй було надано кімнату № 4 в гуртожитку для медичних працівників Машівської ЦРЛ в зв’язку з розподілом та направленням на роботу в іншу місцевість. Потім згідно заяви Сакуляк (Гехт) Віти Володимирівни від 20.02.2013р. та протоколу засідання трудового колективу Машівської ЦРЛ від 01.03.2013р. їй було надано ще одну кімнату № 3 в гуртожитку для медичних працівників Машівської ЦРЛ для поліпшення житлових умов на час доки дана кімната не знадобиться для заселення іншим працівником Машівської ЦРЛ та в разі настання такої необхідності Сакуляк В.В. зобов’язана звільнити в 10-ти денний термін дану кімнату, про що зазначено в вище наведеному протоколі.

На даний час виникла потреба в наданні житла, а саме кімнати № 3 в гуртожитку для медичних працівників Онищенку Сергію Дмитровичу лікарю-хірургу, онкологу, який теж є молодим спеціалістом і направлений на роботу в іншу місцевість та працевлаштований в Машівській ЦРЛ, відповідно чому є заява Онищенка С.Д. про надання йому житла, протокол засідання трудового колективу та профспілкової організації Машівської ЦРЛ від 02 червня 2015р.

Чи не порушені тут права Онищенка С.Д. як молодого спеціаліста????

Також доводимо до Вашого відома, що дане приміщення є відомчим житлом Машівської ЦРЛ, а не «гуртожитком сімейного типу».

Також повідомляємо що Сакуляк В.В. систематично не відшкодовує Машівській ЦРЛ кошти затрачені на комунальні послуги, про що не одноразово їй направлялися претензії у письмовій формі. Згідно договорів укладених між Машівською ЦРЛ та ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», Машівським житлово-комунальним господарством, КП ПОР «Полтававодоканал», а також рахунків, виставлених цими підприємствами для гуртожитку Машівської ЦРЛ – виставляються рахунки за комунальні послуги Сакуляк В.В., по тарифам для населення. Доводимо до відома що станом на 01.10.2015р. Сакуляк Віта Володимирівна має заборгованість за отримані та не сплачені комунальні послуги в розмірі 4227 грн. Машівська центральна районна лікарня є комунальною установою і тому використовує кошти місцевого і державного бюджету, тому заборгованість по комунальним послугам негативно впливає на функціонування закладу охорони здоров’я. А згідно Бюджетного Кодексу України взагалі будь-які видатки, пов’язані з утриманням бюджетних установ, можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії. Наявність простроченої дебіторської заборгованості (кошти в сумі 4227 грн.) є підставою для призупинення бюджетних асигнувань. Тобто Машівську ЦРЛ взагалі припинять фінансувати. А як же всі працівники лікарні будуть існувати без заробітної плати?

Сакуляк В.В. був поданий позов до Машівського районного суду про визнання недійсним договору про право тимчасового проживання в гуртожитку, визнання незаконним наказу головного лікаря, визнання за позивачем права користування житловим приміщенням пожиттєво та відшкодування моральної і матеріальної шкоди. В результаті судового розгляду, суд відмовив в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Потім Сакуляк В.В. звернулася з апеляційною скаргою до Апеляційного суду в м. Полтаві і також суд залишив рішення Машівського районного суду без змін. А як би вона подала скаргу в Касаційний суд і суд виніс рішення не на її користь!!! Виходить, що на її думку всі суди корумповані, то навіщо було подавати позов?

Ми розуміємо її становище, але зрозумійте і нас, адміністрація лікарні не висиляє її ж зовсім на двір, а просить лише звільнити одну кімнату в гуртожитку для медичних працівників Машівської ЦРЛ, для надання її молодому лікарю Онищенку С.Д., який взагалі на даний час проживає на робочому місці (в хірургічному відділенні Машівської ЦРЛ). А також якщо Сакуляк В.В. буде сплачувати за комунальні послуги, якими вона користується вчасно, то до неї взагалі не буде ні яких запитань. Чомусь інші мешканці гуртожитку вчасно сплачують комунальні послуги і з ними не виникало ніколи ніяких конфліктів.

Тому прохаємо опублікувати дану статтю в ГО «Останній Бастіон», щоб відновити чесне ім’я всіх тих хто був недостовірно ображений і зняти цей ганебний наклеп.

Головний лікар

Машівської ЦРЛ _______________________ Г.М. Краєвський

У рамках "Вільної трибуни" ми вислуховуємо думки всіх сторін, щоб надати читачу якомого детальнішу картину подій. Наші журналісти надіслали листа до лікарки Віти Сакуляк, щоби вона прокоментувала, спростувала чи підтвердила докази й Головного лікаря Машівської ЦРЛ Краєвського Г.М. 

Маючи факти й коментарі кожної зі сторні конфлікту, ми як об'єктивний ЗМІ Полтави й області, зможемо пролити світло на проблему й підбити підсумки, вказавши, за ким правда у ситуації, що склалася в Машівській ЦРЛ та хто винен, що медичні працівники змушені поневірятися й думати про дах над головою, замість того, щоби повністю сконцентруватися на лікуванні хворих. 

Далі буде...


Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
вчора, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56