Масова загибель бджіл на Рівненщині

06 травня, 12:17
Масова загибель бджіл на Рівненщині

Пасічники б’ють на сполох

Як повідомляє Рівне-1, на Рівненщині пасічники б’ють на сполох. Кажуть, через діяльність аграрного холдингу постраждали тисячі бджіл.

Родина Дмитруків займається бджолярством ще з 80-х. В останні кілька років під час посівної їм доводилося вивозити вулики в ліс або в інше безпечне місце. Аби вберегти господарство від впливу хімікатів, якими обробляють поля.

Цього року врятувати пасіку не вдалося. У Дядьковичах частина бджіл загинула.

А ще пасічники обурюються, що згідно із законодавством їм самостійно потрібно доводити, що у загибелі бджіл винні агрокомпанії. В аграрному голдингу “Акріс Агро” у Рівному, який бджолярі винуватять у потраві бджіл, ситуацію не коментують.

Масова загибель бджіл на Рівненщині_1

Сергій Дмитрук каже, постраждали пасіки не лише в Дядьковичах. Бджоли загинули по всьому Рівненському районі. До слова, загибель бджіл фіксували в період посівної і торік. Як пояснює Володимир Лазарчук говорити про отруєння бджіл хімікатами ще рано.

Адже це потрібно довести.

Фахівці Держпродспоживслужби обстежили декілька господарств в Дядьковицькій громаді. Поки точно сказати, що причина загибелі бджіл саме отруєння не можуть.

З пасік відібрали матеріали і відправили їх на дослідження в лабораторію.

Результати будуть відомі протягом тижня.

вибір редакції
Читайте також:
Україна входить до переліку держав світу, в яких виснаження такого надважливого природного ресурсу як пісок матиме катастрофічні наслідки.
10 вересня, 10:36
Багаторічне забруднення басейну річки Інгулець становить справжню небезпеку для двох областей України.
07 вересня, 08:12
Рівень забрудненості річкової води на центральному пляжі Кременчука не відповідає санітарно-гіґієнічним вимогам.
03 вересня, 12:25
Комунальне підприємство "Житомирводоканал" має сплатити 23 мільйони гривень збитків за завдання шкоди довкіллю.
31 серпня, 07:01
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оржицький молокозавод" не дотримується вимог чинного природоохоронного законодавства.
18 серпня, 13:42
Мікрорайон Реївка у західній частині міста Кременчук потерпає від стихійного звалища, але найбільшої шкоди завдано місцевій річці.
10 серпня, 11:03