Масові звільнення у світових технологічних гігантах

ЕКОНОМІКА
15.03.2023, 10:37
Масові звільнення у світових технологічних гігантах

Марк Цукенберг скоротить ще 10 тисяч працівників

Материнська компанія популярних соцмереж Facebook та Instagram – Meta – скоротить ще 10 000 робочих місць і не буде заповнювати 5 000 відкритих вакансій, намагаючись скоротити витрати.

Компанія оголосила у вівторок, що наприкінці квітня скорочення відбудуться у команді рекрутингу та технологічних групах, а наприкінці травня охоплять також і бізнес-групи.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Associated Press.

"Це буде важко, і цього неможливо уникнути. Це означатиме прощання з талановитими та пристрасними колегами, які були частиною нашого успіху", – зазначив гендиректор і основний власник Meta Марк Цукерберг.

Він додав, що скорочення робочих місць має на меті побудову більш компактної і технологічної компанії, а також покращенню бізнес-ефективності Meta у довгостроковій перспективі.

У листопаді 2022 року Meta оголосила про скорочення 11 000 робочих місць, приблизно 13% її персоналу на той час.

Meta та інші технологічні компанії останні два роки активно наймали працівників, а в останні місяці почали зворотний процес.


У лютому компанія медіамагнату Руперта Мердока News Corp. планує звільнити 1250 осіб, або 5% свого штату, на тлі складної макроекономічної ситуації та зростання відсоткових ставок.

Раніше американська компанія Yahoo оголосила про звільнення понад 20% свого штату, або понад 1,6 тис. осіб по всьому світу задля зменшення витрат.

Останнім часом великі ІТ-компанії активно скорочують штат, готуючись до очікуваного спаду у світовій економіці.

Так, понад 95 тис. працівників технологічної сфери у світі втратили свої місця з початку 2023 року.

До зростаючої кількості технологічних компаній, що скорочують співробітників, приєднався виробник комп'ютерної техніки Dell Technologies Inc., який оголосив про плани звільнити близько 5% персоналу.

Оператор платіжної системи PayPal Holdings Inc. на початку лютого повідомив про скорочення 2 тис. робочих місць, або близько 7% персоналу по всьому світу.

Також про скорочення оголосили найбільший світовий постачальник комп'ютерних послуг International Business Machines Corp. та німецька SAP SE, найбільший світовий виробник програмного забезпечення для управління підприємствами.

У січні Alphabet Inc., холдингова компанія Google, підтвердила плани скоротити близько 12 тис. співробітників по всьому світу, тоді як Intel Corp. ухвалила рішення звільнити кілька сотень співробітників у Кремнієвій долині.

Microsoft Corp. також підтвердила намір скоротити близько 10 тис. співробітників.

Аналітики вважають, що звільнення триватимуть принаймні до першої половини 2023 року. На їхню думку, економічна ситуація спонукала галузь зосередитися на своїх сильних сторонах та відмовитися від спроб диверсифікувати доходи. 

Читайте також:
Економіка
Це поганий сигнал для всієї світової економіки, оскільки скорочення вантажоперевезень — одна з перших ознак того, що насувається криза.
04.11.2023, 16:42
Опінії
Московити як і колись у часи СССР стали відчувати на собі дієвість санкцій. Перш за все, що прогнозовано, у нафтовій галузі.
11.09.2023, 19:42
Світ
Лише за перші три місяці цього року в Німеччині понад 120 аптек назавжди зачинили свої двері.
21.06.2023, 10:43
Світ
Видавець The Wall Street Journal та New York Post скоротить понад 1200 працівників
11.02.2023, 12:59
Світ
Співучасть у російській воєнній агресії проти України прирекла Білорусь на самоізоляцію і саморуйнацію і так слабкої економіки.
03.10.2022, 18:36
Світ
Рішення режиму Олександра Лукашенка виконувати зовнішні фінансові зобов'язання виключно у білоруських рублях провокує дефолт.
03.07.2022, 19:27