Світові IT-компанії звільнили більше 95 тисяч співробітників за місяць

ЕКОНОМІКА
08 лютого, 10:05
Світові IT-компанії звільнили більше 95 тисяч співробітників за місяць

Понад 95 тис. працівників технологічної сфери у світі втратили робочі місця з початку 2023 року

При цьому показник збільшився більш ніж утричі із середини січня, про це свідчать дані порталу Layoffs.fyi.

Портал Layoffs.fyi був створений підприємцем Роджером Лі у Сан-Франциско для відстеження скорочень у період пандемії коронавірусу.

Дані дозволяють припустити, що кількість скорочень у техсекторі у 2023 році значно перевищить показник за 2022 рік.

Так, із початку року 308 техкомпаній скоротили 95 508 співробітників.

Для порівняння: за підсумками минулого року було звільнено 154 336 осіб.

Як писав Forbes, у звіті фірми Challenger, Gray і Christmas, яка моніторить ринок праці протягом майже 30 років, йдеться, що найбільший сплеск звільнень IT-працівників був у листопаді, коли було скорочено майже 53 000 працівників. Цей місячний показник є максимальним для сектора з 2000 року. Це також найбільше скорочення робочих місць за весь рік.

Цього тижня до зростаючої кількості технологічних компаній, що скорочують співробітників, приєднався виробник комп'ютерної техніки Dell Technologies Inc., який оголосив про плани звільнити близько 5% персоналу.

Оператор платіжної системи PayPal Holdings Inc. на початку лютого повідомив про скорочення 2 тис. робочих місць, або близько 7% персоналу по всьому світу.

Також про скорочення оголосили найбільший світовий постачальник комп'ютерних послуг International Business Machines Corp. та німецька SAP SE, найбільший світовий виробник програмного забезпечення для управління підприємствами.

У січні Alphabet Inc., холдингова компанія Google, підтвердила плани скоротити близько 12 тис. співробітників по всьому світу, тоді як Intel Corp. ухвалила рішення звільнити кілька сотень співробітників у Кремнієвій долині.

Microsoft Corp. також підтвердила намір скоротити близько 10 тис. співробітників.

Тим часом стрімінговий сервіс Spotify Technology у заяві для Комісії з цінних паперів і бірж США повідомив, що скоротить штат приблизно на 6%, що відповідає близько 588 робочих місць.

Раніше криптовалютна біржа Coinbase Global Inc. оголосила про скорочення 950 працівників.

Аналітики вважають, що звільнення триватимуть принаймні до першої половини 2023 року. На їхню думку, економічна ситуація спонукала галузь зосередитися на своїх сильних сторонах та відмовитися від спроб диверсифікувати доходи. 

Читайте також:
Світ
Поки Німеччина ліквідує атомні станції, Фінляндія навпаки розвиває цю галузь, альтернативну вуглеводням, украдених у корінних народів РФ.
18 квітня, 21:21
Світ
Химерний геній, якому краще бути далеким від політики, знову продемонстрував, що йому байдуже на існування диктатур у світі.
08 квітня, 16:50
Економіка
«Ябко» реалізує продукцію, яка не проходила митний контроль та митне оформлення
07 квітня, 14:35
Економіка
Енергетична залежність Будапешта від Москви впливає на санкційну політику Брюсселя, угорці мусять відмовитися від російських вуглеводнів.
03 лютого, 19:44
Економіка
Торік у грудні експорт російських товарів знизився на 25%, водночас імпорт зменшився на 9%, найбільше постраждала алкогольна галузь.
25 січня, 21:34
Світ
Після того, як ресторан відчинив свої двері, його 5 разів визнавали найкращим у світі у 2010, 2011, 2012, 2014 та 2021 роках.
12 січня, 13:55