«Мене і моїх солдатів допитує СБУ у справі про загибель громадян РФ», – айдарівець

УКРАЇНА
12.11.2019, 09:01

СБУ почала викликати на допити вояків, що протистояли російським терористам.

Екскомандир штурмової роти батальйону «Айдар» Ігор Лапін розповів, що під час боїв за Луганський аеропорт в 2014 році його воїни захопили в полон поранених російських найманців, один із яких пізніше помер від завданих у бою поранень.

Служба безпеки України, за словами Лапіна, розслідує справу про вбивство російських найманців і викликає на допит його колишніх підлеглих. Про це Лапін повідомив на своїй сторінці Facebook.

Лапін нагадав, що батальйон «Айдар» 20 липня 2014 року отримав наказ прорвати блокаду Луганського аеропорту.

«Ми цю блокаду прорвали ... У цьому бою були взяті в полон бандити, найманці РФ і окупанти. Після першого зіткнення десь 12 осіб ми взяли полонених. Серед них було три або чотири поранених: хтось важче, хтось легше», – повідомив Лапін.

За його словами, поранених відправили до медиків після закінчення бою, однак ще під час нього Лапін передав для одного з найманців РФ анальгетик буторфанол.

Айдарівець розповів, що вже в лікарні цей поранений, Роман Білібін, помер, потім проводили ексгумацію його тіла. «Не знаю, за чиєю заявою, в рамках якої кримінальної справи», – сказав доброволець.

«Мабуть, з нього зробили великомученика, і на сьогодні маємо кримінальну справу про вбивство громадян РФ. До речі (Білібін був. – ОБ) з Москви», – підкреслив Лапін.