Мертвонароджені діти – малопомітний наслідок пандемії COVID-19
Карантин, локдаун і криза системи охорони здоров'я у низці країн відкинули на другий план існування кричущого симптому коронавірусу.
Мається на увазі зростання рівня викиднів у жінок і поява на світ мертвонароджених дітей під час пологів після 24-го тижня вагітності.
Про це йдеться у ґрунтовному матеріалі журналістів видання "Al Jazeera", підготовленого на основі відповідних медичних досліджень і урядових статистичних даних.
Виявляється, що понад 50% хворих на COVID-19 вагітних жінок схильні до втрати плоду через викликані вірусом ускладнення.
При цьому мертвонароджені діти, яким лікарі проводили тестування, здебільшого не мали позитивних результатів на наявність антитіл до коронавірусної інфекції.
Найбільшу кількість викиднів упродовж березня-вересня поточного року зафіксовано у пологових будинках Великої Британії (середній національний показник мертвонароджених зріс із 2,38 до 3,8 проміле на 1000), Непалу (замість 14 вже 21 проміле на 1000 новонароджених), а також Індії, Ірану, Італії, Пакистану, Перу, Бангладешу та Бразилії.
«У зв'язку з тим, що консультація вагітних замість безпосереднього огляду набула дистанційного характеру, лікарям стало важко виявляти відхилення. Віртуальні спостереження за розвитком плода під час карантинних обмежень завадили вчасно попередити появу ускладнень. Медики не проводили вимірювання артеріального тиску, прослуховування серцебиття, відтак у значної кількості жінок, які до всього хворіли на коронавірус, невдовзі почалися передчасні пологи, а новонароджені діти з'являлися на світ без ознак життя», – підсумовують журналісти видання "Al Jazeera".
Також зазначається, що наразі жодна з компаній, які виробляють вакцини проти COVID-19, не тестувала свої препарати на вагітних, однак при цьому уряди багатьох країни все ж радять таким жінкам пройти процедуру щеплення, аби забезпечити свій імунітет необхідними антитілами.
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", очільник естонського міністерства фінансів звинуватив комуністичний Китай у проведенні глобального біологічного експерименту.