Ми маємо максимально прибирати людей із поля бою, а навантаження переносити на технології
Володимир Горбулін та Петро Шатковський оуінили військово-політичну ситуацію та перспективи нашої держави у 2024-2025 роках.
До Академії СБУ з робочим візитом завітали флагмани українського безпекознавства — Герой України, Перший віцепрезидент НАН України Володимир Горбулін та генерал-полковник СБУ Петро Шатковський, які також очолюють Наглядову раду закладу.
Про це повідомляє пресслужба Національної академії Служби безпеки України.
Володимир Горбулін, як один із найавторитетніших фахівців в області безпеки і оборони, поділився з ректоратом та керівництвом навчально-наукових інститутів Академії своїми роздумами про нинішню військово-політичну ситуацію та перспективи нашої держави у 2024-25 роках.
«На мій погляд, головні військові завдання на 2024 рік — це повна ізоляція окупованого Криму від логістики, повне знищення Чорноморського флоту рф та потужне ураження оборонної промисловості і суміжної з ними інфраструктури ворога», — наголосив академік.
За його словами, третій рік повномасштабної війни та надто стримана підтримка України, відданої західноєвропейським цінностям, зумовлює необхідність посилення власних технологічних потужностей та розгортання підприємств оборонно-промислового комплексу:
«Цінність технологічних переваг над противником полягає у збереженні людського потенціалу. Для України це найбільш важливо. Ми не можемо дозволити собі втрачати людський ресурс за радянськими принципами, як це робить ворог.
Технологічний відрив від ворожої росії призведе не лише до перемоги, але й стане запобіжником від неминучого реваншизму московських режимів у майбутньому».
Під час робочої зустрічі представники Наглядової ради також заслухали директорів інститутів, які розповіли про вдосконалення підготовки здобувачів освіти через переформатування освітніх програм, збільшення кількості спеціальних дисциплін, поглиблену співпрацю і взаємодію з оперативними підрозділами, започаткування виїзних навчань для співробітників.
«Основна задача, поставлена перед нами керівництвом СБУ, — це максимально швидко і якісно впровадити результати Служби в освітній процес, використовуючи успішні кейси оперативних підрозділів та бойовий досвід. Адже сьогодні спецслужба стала не лише безпековою, але й оборонною інституцією», — підкреслив ректор Академії Андрій Черняк.
Петро Шатковський підсумував, що після лютого 2022 року Академія зробила значні кроки щодо оптимізації та покращення навчального і наукового процесу.
Про це свідчить і той факт, що не лише курсанти після випуску йдуть служити у СБУ, але й студенти — близько 50% долучаються до спецслужби чи інших підрозділів Сил оборони.